Corona Krizinden Sonra Yüksek Performans Gösterebilecek 5 Kripto Para

0
491

Çin’de başlayan corona virüs salgını şimdi tüm dünyaya yayıldı. Bunun yanında, büyük küresel endeksler daha hızlı bir şekilde çöküş yaşadı, bu durum beraberinde geleneksel finans ve borsalara felaket getirdi.

Salgından kripto para sektörüde etkilendi. Bir aydan kısa bir süre içinde piyasa, sermayesinin yarısını kaybetti. Son 30 gün içinde Bitcoin değerinin %50’sini kaybetti. Herkesin dikkatini çeken şey ise düşüşün aniden gerçekleşmesi oldu. Sadece bir günde, Bitcoin %40 değer kaydetti.

Bitcoin, değerinin önemli bir kısmını kaybeden tek kripto para birimi değildi. Bitcoin’i altcoinler takip etti. Ethereum, Tezos, Chainlink, Litecoin, Dash, Binance Coin, bunların hepsi değerlerinin yarısını veya daha fazlasını kaybetti. Ancak, bazılarının düz bir kriz olarak gördüğü durum fırsatlar da yaratabilir. Şu an sadece bir ay öncesine göre fiyatların ciddi şekilde indirimli olduğunu söyleyebiliriz. Corona virüsü krizi bittikten sonra pazarın etkileyici bir iyileşme sağlayabileceği öngörülebilir bir durum. Ve bu yaşanırsa, izlemesi ilginç olabilecek bazı kripto paralar var.

DASH

Dash, Aralık 2018’de 158 dolar seviyesine ulaştığında tüm zamanların en yüksek değerine sahip oldu. Bununla birlikte, diğer tüm altcoinler gibi, iyileşmeye başlamadan önce, 2019’da uzun bir ayı sezonu geçirdi. 2020’de ise, 133 dolara yakın bir seviyeye ulaşmıştı.

Dash şu anda 45 dolar civarında işlem gördüğü için değerinin %50’sinden fazlasını kaybetti. Son zamanlardaki zirvelerinden ani ve hızlı bir düşüş yaşamış olması büyüme için bolca yer olduğu anlamına geliyor.

Bunun yanında corona virüs salgının sebebi ile vatandaşların telefonlarının izlendiğine dair görüşler var. DASH ise gizlilik ön planında geliştirilmiş bir kripto paradır. İnsanların çok ciddi gizlilik endişelerinin gündem de olduğu bu dönem de DASH gibi altcoinler ciddi bir artış görebilir.

Binance Coin (BNB)

Binance, en güvenilir kripto para borsası olarak tanınıyor. Sadece bu da değil, aynı zamanda uygun ve iyi tasarlanmış bir kurumsal yapıya sahip yıldız bir şirket olduğunu da kanıtladı. Bunun yanımda kripto para birimi olarak Binance Coin, çok parlak ve uzun vadeli bir geleceğe sahip olanlar arasında yer alacak gibi görünüyor.

Teknik açıdan BNB, Bitcoin’e karşı nispeten istikrarlı davranıyor. Geçen haftanın büyük satışlarında keskin bir düşüş gösterdi, ancak iyileşmeyi başardı. BNB’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi 2019 Haziran ayında 38 dolara ulaştığı zamandı. 2020’de 26 dolar civarında zirveye ulaştı, ancak son çöküş fiyatı 10 doların altına düşürdü.

WazirX (WRX)

WRX, WazirX borsasının kendi kripto para birimidir. WazirX’in Hindistan’ın en güvenilir Bitcoin borsası olarak lanse edildiğine dikkat etmek önemlidir. Hindistan, dünyanın en büyük ve en kalabalık ülkelerinden biri. Yakın zamanda, ülkenin Yüksek Mahkemesi kripto para birimlerini yasağını kaldırdı ve bunun WRX gibi Hint merkezli projeler üzerinde büyük etkisi olabilir.

WRX bu yıl 7 Mart’ta 0.21 dolardan işlem görüyordu. Ancak geçen hafta fiyatı düşüşe geçti ve şu anda 0.09 dolar civarında işlem gördüğü için değerinin yaklaşık %50’sini kaybetti.

Tezos (XTZ)

Tezos, ani düşüşe kadar 2020’de en iyi performans gösteren altcoin oldu. Birçok yatırımcı için, hızlı çöküşün XTZ’yi ciddi şekilde indirimli fiyatlarla satın almak için nadir bir fırsat olarak görüyor. XTZ, yıla yaklaşık 1.3 dolardan başlamıştı. Bir ay önce ise yaklaşık 4 dolar civarına kadar yükseldi. Son düşüş ile XTZ şu anda 1,4 dolardan işlem gördüğü için fiyatını başladığı yere geri getirdi. Ancak, 10. en büyük kripto para birimi olarak konumunu korumayı başardı.

Ethereum (ETH)

Ethereum yıllarca ikinci en büyük kripto para birimi oldu. Rekabet hızla büyüyor olsa da Ethereum ağı aktif DApps açısından önder olmaya devam ediyor. Bunun yanında Ethereum’un da bu yıl önemli bir güncelleme görmesi bekleniyor. Bununda performansını artıracağı düşünülüyor.

ETH, son çarpışmadan etkilenmedi. Aralık 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 dolara ulaştıktan sonra, 2020’de 300 dolara kadar yaklaşmayı başardı. Bu yazı yazılırken, ETH 115 dolardan işlem görüyor ve bu da büyüme için çok yer olduğunu gösteriyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın