CoinShares’den Altın Ve Bitcoin’i Biraraya Getiren Yeni Endeks

CoinShares, Bitcoin’in daha yüksek getiri eğilimi ile altının risk-off özelliklerinden yararlanmak için Bitcoin ve altını birbirine bağlayan yeni bir endeks yayımladı.

Bugün, dijital varlık yönetimi firması Coinshares, altının yanı sıra Bitcoin de dahil olmak üzere birçok kripto para biriminin performansını izlemek için bir endeks başlattı. Endeks Bloomberg Terminal’de şu anda yayında.

CoinShares Gold ve Cryptoassets Index (CGCI) olarak adlandırılan endeks, yatırımcıların kripto para birimlerine “risk yönetimi” şeklinde maruz kalmasını sağlamak için tasarlandı.

Yapılan basın açıklamasına göre endeks, kripto para birimleri ile olan ilişkisini güçlendirerek yatırımcıların ortalama getirilerini iyileştiriyor. Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer alıyor:

“Endeksin benzersiz yapısı, iki varlık sınıfının -kripto varlıklarının yüksek volatilitesi, altının düşük volatilitesi ve ikisi arasındaki korelasyon eksikliğinin- özelliklerinden yararlanır.”

CoinShares’in yönetim kurulu başkanı Daniel Masters, “Sağlam bir şekilde araştırılmış ve belgelenmiş endeks ürünleri, 90’ların sonlarında Goldman Sachs Emtia Endeksinin ortaya çıkmasıyla metaların kurumsal olarak benimsenmesi için katalizördü.” açıklamasını yaptı. Ardından bu kripto ve altın endeksininde aynı şeyi yapmayı amaçladığını söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.