Coinbase’den Kritik Satın Alma

Coinbase Custody, Hızlı Genişlemeye Devam Eden Xapo Kurumlarını Satın Aldı

Coinbase’in başlattığı kripto saklama hizmeti olan Coinbase Custody, önde gelen bir kripto saklama sağlayıcısı olan Xapo’nin kurumsal şirketini satın aldı.

Mayıs ayının başlarında, Coinbase’in Xapo’yu yaklaşık 50 milyon dolara satın almak için görüşmelerde bulunduğu öne sürülmüştü.

Resmi duyurusunda, Coinbase Custody, Xapo Enstitüleri’nin satın alınmasıyla birlikte, “dijital varlıkların en büyük ve en güvenilir dijital varlıkları” haline geldiği belirtildi. Anlaşmanın şartları açıklanmadı.

2014 yılında kurulan Xapo, “Elektronik Para Kurumu” olarak Gibraltar Financial Services Commission (GFSC) tarafından lisanslandırılmış ve düzenlenmiştir. Aynı zamanda New York BitLicense’ın da sahibidir. Ribbit Capital, Dijital Currency Group , Pantera Capital ve diğerleri tarafından desteklenen oluşum, bugüne kadar 40 milyon dolar topladı.

Xapo Enstitüleri, özellikle işletmelerin ve finansal kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için kuruldu. Xapo, kurumsal işinin güvenli bitcoin depolama platformunun aynı gelişmiş güvenliğini sağladığını ancak kurumsal hesapları daha iyi yönetmek için gereken esnekliği gösterdiğini söyledi.

Temmuz ayında, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bir AMA oturumunda Coinbase’in odağını ticaretten gelecek beş yıl içinde ekonomideki daha geniş çapta benimsemeye kaydırdığını görmek istediğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.