Chainlink’in Durdurulamaz Yükselişi, Onu Yeni Bir Seviyeye Taşıdı

Chainlink (LINK), Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 16.75 dolardan kapanış yaptı ve bu sayede, Bitcoin Cash’i (BCH) piyasa değerine göre dünyanın en büyük 5. kripto para birimi olarak geçti.

LINK’ın değeri son iki günde önemli ölçüde arttı ve şu anda 17,24 dolardan işlem görüyor. %32 artışla elde ettiği bu fiyat yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi. LINK’ın artışı, iki ay boyunca yatay işlem yapıp, 5 doları geçtikten sonra yani önemli ölçüde 6 Temmuz’da başladı. Sonrasında 6 Ağustos’ta 10 doları aştı ve iki gün sonra 13 doları geçince muazzam bir artış yaşadı.

Halihazırda RSI gibi göstergeler, LINK’in 3 Ağustos’tan beri aşırı satış seviyelerinde olduğuna işaret ediyor. Cane Island Alternative Advisors’tan Timothy Peterson’a göre, LINK’in 2020’nin sonunda 33 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Peterson, son zamanlarda Chainlink’i büyük fiyat manipülasyonuyla suçlayan bir şirket olan Zeus Capital konusuna değindi. Analiste göre, Zeus Capital’in FUD’sisinin (korku, belirsizlik ve şüpheyi yayma eylemi) LINK’ın fiyatı üzerinde bir etkisi olmadı. Peterson, “LINK Değerini Belirlemek İçin İki Faktörlü Bir Model” araştırmasında, LINK’in aylık fiyatını etkileyen iki faktörün Ethereum’un fiyatı ve LINK’in kullanıcı büyümesi olduğunu söyledi.

Mevcut fiyat, bu yılın başlarında 1.18 dolar olan fiyatından %1.361 artış olduğunu gösteriyor.

Kripto sıralama web sitesi Coingecko’dan alınan veriler, LINK’in piyasa değerini, Bitcoin Cash’in 5.2 milyar dolarına kıyasla 6.6 milyar dolar olarak belirledi. Şimdi LINK beşinci sırada, onun üzerinde 12 milyar dolarlık piyasa değeri ile Tether (USDT) var.

Ethereum World News’e göre, LINK’in Tether’i geçmesi için fiyatının 28.9 dolar değerinde olması gerekiyor. Piyasa değeri, dolaşımdaki toplam coin sayısının mevcut fiyatı ile çarpımı anlamına gelir.

Son olarak Merkezi olmayan finanstaki (DeFi) artışın, LINK’ın başarısının katalizörü olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.