Cardano Kurucusu, Dogecoin İyileştirmesine Yardım Etmek İstiyor

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Dogecoin’i iyileştirmesine yardımcı olmak amacıyla Tesla CEO’su Elon Musk için adım adım açıklayıcı bir video kaydetti.

Hoskinson, şaka kripto para biriminin Scrypt’i saniyede 10.000 işlem gerçekleştirebilen Prism ile değiştirmesi gerektiğini öne sürüyor. Prism; MIT, Stanford ve diğer üniversitelerin ortak bir çabası sonucu oluşturulmuş bir protokol.

Hoskinson’ın bir diğer önerisi HashCore algoritması. Hoskinson, hesaplama kaynaklarını vurgulayarak madencilik pazarını daha erişilebilir, verimli ve rekabetçi hale getirmeyi amaçlayan HashCore algoritmasını tavsiye etti.

Cardano’nun yaratıcısı ayrıca Dan Boneh’in balon hash teorisine ve “çok daha makul” bir sistem oluşturmak için zorluk hedeflerini yeniden düşünme fikrine işaret etti. Üstelik Hoskinson, Doge’un kuantuma dirençli olması gerektiğini belirtiyor, bu yüzden karma tabanlı imza şemaları eklemeyi önerdi. ErgoScript’in yardımıyla Dogecoin akıllı sözleşmelere sahip olabilir.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Musk, Dogecoin’in ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırmak istediğini açıkladı. Musk geçtiğimiz Cuma “sistem işlem verimliliğini artırmak” için Dogecoin geliştirme üzerinde çalıştığını söylemişti. Ancak, daha iyi hıza mı, enerji kullanımına mı yoksa kullanılabilirliğine ve daha fazlasına mı atıfta bulunduğu açıkça belirtmemişti. Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i Bitcoin ile karşılaştıran bir tweet’e verdiği yanıtta, bazı büyük değişiklikler uygulanırsa, şaka kripto para biriminin Bitcoin’e karşı “açık arayla galip geleceğini” belirtti. Musk’ın pazar günü attığı tweet’e göre, Dogecoin’in Bitcoin ile karşılaştırıldığında galip gelmesi için; “Doge’un, blok süresini 10 kat hızlandırması, blok boyutunu 10 kat arttırması ve işlem ücretlerini 100 kat düşürmesi” gerekiyor.

[irp posts=”27003″ name=”Elon Musk DOGE’dan Vazgeçip Kendi Kripto Para Biriminini Mi Çıkarıyor?”]

Musk Doge’u iyileştirme çabalarıyla Dogecoin topluluğu üyeleri tarafından övgüyle karşılanırken, teklif aynı zamanda milyarderin Bitcoin’cilerden sert eleştiriler almasına neden oldu. Bitcoin’ciler Elon Musk’ı Roger Ver’e benzeterek “kendi kripto parasını çıkaracak” iddialarıyla eleştirdi. Bazı önde gelen geliştiriciler Musk’ın roket fırlatmaya devam etmesini tavsiye ederken Peter Todd, Musk’ın ölçeklendirme planının nihayetinde fikir birliğini bozacağını açıkladı:

“Dogecoin’in blok aralığı zaten sadece 60 saniyedir. Bu, daha büyük madencilerin küçük madencilere göre zaten büyük bir kâr avantajına sahip olduğu, düşük bir seviye. 10MB’lık bloklarla altı saniyelik bir blok aralığı, fikir birliğini bozacaktır.”

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.