Büyük Mağaza Zinciri Kripto Para İle Ödeme Alıyor

0

Venezuela’nın En Büyük Mağazası Kripto Para Olan Petro’yu Kabul Etmeye Başladı 

Venezuela Petro, gerçek kullanım durumlarıyla birlikte kripto para birimi olma yolunda ilerliyor. Bugün, büyük bir reklam veya hayran kitlesi olmadan, ülkedeki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Traki’nin Petros’un ödeme aracı olarak kabul edildiğini ilan eden posterlerle güne başladığı raporlar ve resimler ortaya çıktı.

Traki’nin buradaki “Petro Accepted Here” pankartlarını tüm şubelerine yerleştirmediğini doğrulandı. Bununla birlikte, bu politika Caracas’ta başarılı olduktan kısa bir süre sonra diğer bölgelere kopyalanabilir. 

Traki ve Kripto: 2. Tur

Traki, ülkede kripto para biriminin benimsenmesi için bir model olmuştur. 2018 gibi erken bir zamanda şirket Bitcoin ve diğer altcoin’ler ile ödeme kabul etmeye başladı. Traki, Venezuela Petro’yu bu gruba dahil etti, ancak çeşitli zorluklar şirketin bu tür çabaları durdurmasına neden oldu.  

Genel olarak kripto müşterileri arasında pek popüler değil, çünkü pek çok insan bunları kullanmıyor ve çalışanlar bu tür bir ödemeyi kabul etme konusunda en iyi eğitimi almıyorlar. Benzer şekilde, Venezüella’nın dört nala koşan enflasyonu, finansal kontrollerle (en azından ülkenin içindeki bazı mağazalarda) birleştiğinde VES-USD-Petro dönüşümünü zorlaştırdı. 

Petro’nun Uluslararası Şüpheciliği Aşması Gerekiyor

Yetkililer kamuoyuna serbest bırakıldığını resmen açıklamamasına rağmen, Petro kullanılabilirliğini sessizce arttırdı; ancak, bazı kritik ilerlemeler sadece yasal düzeyde değil, aynı zamanda kullanılabilirlik açısından da gözlemlenebilir. Devlet, bunu meşru bir ödeme aracı olarak çoktan ilan etti. Bununla birlikte Petro’yu zaten kabul eden küçük mağazalar ve e-mağazalar var. Ama Petro yükselişe geçmede büyük zorluk çekti.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın