Büyük Mağaza Zinciri Kripto Para İle Ödeme Alıyor

Venezuela’nın En Büyük Mağazası Kripto Para Olan Petro’yu Kabul Etmeye Başladı 

Venezuela Petro, gerçek kullanım durumlarıyla birlikte kripto para birimi olma yolunda ilerliyor. Bugün, büyük bir reklam veya hayran kitlesi olmadan, ülkedeki en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Traki’nin Petros’un ödeme aracı olarak kabul edildiğini ilan eden posterlerle güne başladığı raporlar ve resimler ortaya çıktı.

Traki’nin buradaki “Petro Accepted Here” pankartlarını tüm şubelerine yerleştirmediğini doğrulandı. Bununla birlikte, bu politika Caracas’ta başarılı olduktan kısa bir süre sonra diğer bölgelere kopyalanabilir. 

Traki ve Kripto: 2. Tur

Traki, ülkede kripto para biriminin benimsenmesi için bir model olmuştur. 2018 gibi erken bir zamanda şirket Bitcoin ve diğer altcoin’ler ile ödeme kabul etmeye başladı. Traki, Venezuela Petro’yu bu gruba dahil etti, ancak çeşitli zorluklar şirketin bu tür çabaları durdurmasına neden oldu.  

Genel olarak kripto müşterileri arasında pek popüler değil, çünkü pek çok insan bunları kullanmıyor ve çalışanlar bu tür bir ödemeyi kabul etme konusunda en iyi eğitimi almıyorlar. Benzer şekilde, Venezüella’nın dört nala koşan enflasyonu, finansal kontrollerle (en azından ülkenin içindeki bazı mağazalarda) birleştiğinde VES-USD-Petro dönüşümünü zorlaştırdı. 

Petro’nun Uluslararası Şüpheciliği Aşması Gerekiyor

Yetkililer kamuoyuna serbest bırakıldığını resmen açıklamamasına rağmen, Petro kullanılabilirliğini sessizce arttırdı; ancak, bazı kritik ilerlemeler sadece yasal düzeyde değil, aynı zamanda kullanılabilirlik açısından da gözlemlenebilir. Devlet, bunu meşru bir ödeme aracı olarak çoktan ilan etti. Bununla birlikte Petro’yu zaten kabul eden küçük mağazalar ve e-mağazalar var. Ama Petro yükselişe geçmede büyük zorluk çekti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.