Büyük Benzerlik Dikkat Çekiyor! Bitcoin Yeni Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor?

0
304

Bitcoin için zor bir gün oldu. Kripto para biriminin haftalar sonra ilk kez 10.000 doları geçmesinden kısa süre sonra BTC’nin fiyatı yeniden düştü. BitMEX gibi bazı türev platformlarda Bitcoin 8.600 dolar gibi bir fiyatta toplu tasfiye olayı gördü. Özellikle BitMEX için, BTC üç dakika içinde 1.500 dolardan fazla düşerek 100 milyon dolarlık pozisyonu tasfiye etti. Buna rağmen, bazı analistler Bitcoin fiyatında iyimser kalmaya devam ediyor.

Yeni bir analiz, Bitcoin’in geçen aydaki fiyat hareketinin, Nisan-Mayıs 2019’da görülene benzer bir görüntüsü olduğunu iddia ediyor. Söz konusu dönem, varlığı 8.000 dolardan 14.000 dolara çıkaran BTC rallisinin öncüsü oldu.

Cold Blooded Shiller isimli analist paylaştığı grafiklerde söz konusu dönemlerdeki düzeltmelere dikkat çekti. Daha önce, Real Vision CEO’su Raoul Pal’ın kısa süre önce trilyonlarca dolar değerinde uyaranın bir ralli oluşturacağına dikkat çekti:

“Tüm merkez bankaları para birimlerinin yüce dolara (BRL, TRY, ARG, vb.) karşı çöktüğünü görüyor veya çılgınlar gibi para basıyorlar. Paradaki hafifleme, arzı azaldıkça sıkışan para birimiyle karşı karşıya geliyor. Kazanan BTC olacaktır.”

Diğer faktörler bu düşünceyi doğrulamaktadır. Tanınmış bir Bitcoin analisti olan Preston Pysh, yakın zamanda BTC’nin orta vadeli büyüme için yolda olduğunu gösteren birçok faktörü tanımladı. Bu faktörlerden ilki Grayscale’in Bitcoin Trust aracılığıyla, kurumsal yatırımcılar yarılanma sonrasında büyük miktarda Bitcoin biriktiriyor olması.

Çin yuanı, Hong Kong gerilimleri nedeniyle 2019’dan bu yana görülmeyen en düşük seviyelere ABD dolarına karşı düşmeye başladı. Analistler, ABD’nin Çin’e yaptırımlar uygulamak istediğini, çünkü yeni bir yasa Hong Kong’un özerkliğini tehdit ettiğini söylüyor. BTC, bu senaryoda, yuan 2019’da devalüe edildiğinde olduğu gibi güvenli bir liman görevi görebilir.

Son olarak Pysh’e göre, ABD doları ve finansal sistem makro trendleri nedeniyle “kırılacağı” bir noktaya ulaşıyor olabilir. Bu, yeni bir finansal sistemin oluşturulmasını sağlayabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın