Büyük Benzerlik Dikkat Çekiyor! Bitcoin Yeni Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor?

Bitcoin için zor bir gün oldu. Kripto para biriminin haftalar sonra ilk kez 10.000 doları geçmesinden kısa süre sonra BTC’nin fiyatı yeniden düştü. BitMEX gibi bazı türev platformlarda Bitcoin 8.600 dolar gibi bir fiyatta toplu tasfiye olayı gördü. Özellikle BitMEX için, BTC üç dakika içinde 1.500 dolardan fazla düşerek 100 milyon dolarlık pozisyonu tasfiye etti. Buna rağmen, bazı analistler Bitcoin fiyatında iyimser kalmaya devam ediyor.

Yeni bir analiz, Bitcoin’in geçen aydaki fiyat hareketinin, Nisan-Mayıs 2019’da görülene benzer bir görüntüsü olduğunu iddia ediyor. Söz konusu dönem, varlığı 8.000 dolardan 14.000 dolara çıkaran BTC rallisinin öncüsü oldu.

Cold Blooded Shiller isimli analist paylaştığı grafiklerde söz konusu dönemlerdeki düzeltmelere dikkat çekti. Daha önce, Real Vision CEO’su Raoul Pal’ın kısa süre önce trilyonlarca dolar değerinde uyaranın bir ralli oluşturacağına dikkat çekti:

“Tüm merkez bankaları para birimlerinin yüce dolara (BRL, TRY, ARG, vb.) karşı çöktüğünü görüyor veya çılgınlar gibi para basıyorlar. Paradaki hafifleme, arzı azaldıkça sıkışan para birimiyle karşı karşıya geliyor. Kazanan BTC olacaktır.”

Diğer faktörler bu düşünceyi doğrulamaktadır. Tanınmış bir Bitcoin analisti olan Preston Pysh, yakın zamanda BTC’nin orta vadeli büyüme için yolda olduğunu gösteren birçok faktörü tanımladı. Bu faktörlerden ilki Grayscale’in Bitcoin Trust aracılığıyla, kurumsal yatırımcılar yarılanma sonrasında büyük miktarda Bitcoin biriktiriyor olması.

Çin yuanı, Hong Kong gerilimleri nedeniyle 2019’dan bu yana görülmeyen en düşük seviyelere ABD dolarına karşı düşmeye başladı. Analistler, ABD’nin Çin’e yaptırımlar uygulamak istediğini, çünkü yeni bir yasa Hong Kong’un özerkliğini tehdit ettiğini söylüyor. BTC, bu senaryoda, yuan 2019’da devalüe edildiğinde olduğu gibi güvenli bir liman görevi görebilir.

Son olarak Pysh’e göre, ABD doları ve finansal sistem makro trendleri nedeniyle “kırılacağı” bir noktaya ulaşıyor olabilir. Bu, yeni bir finansal sistemin oluşturulmasını sağlayabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.