Bu Olay Bitcoin’in Kaderini Belirleyecek: Nicholas Merten

0
Bu Olay Bitcoin'in Kaderini Belirleyecek: Nicholas Merten

Kripto analisti Nicholas Merten, Perşembe günü yayınlanması planlanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporunun Bitcoin (BTC) fiyatını önemli ölçüde etkileyebileceğini söyledi.

Yeni bir video güncellemesinde Merten, 513.000 YouTube abonesine Bitcoin’in (BTC) bu hafta bir “ya kazanma ya da batma” anıyla karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Analist, son TÜFE raporunun önde gelen kripto varlığının fiyatının bir günde yaklaşık %10 düşmesine neden olduğunu belirtti.

“Hem Bitcoin hem de bir bütün olarak kripto ve borsa, içinde bulunduğumuz bu ayı piyasasında göreceli düşük seviyelerine yakın duruyor. Soru şu: boğaların TÜFE’de yaşanabilecek olumlu bir sürprizle görev almaya başlayıp başlayamayacağı veya daha düşük seviyelere doğru sürüklenmeye hazır olup olmadığımız.”

Koinfinans.com tarafından bildirdiğimiz üzere Merten, teknik göstergelerin hepsinin Bitcoin (BTC) için düşüş eğilimi gösterdiğini ve muhtemelen ufukta bir başka düşüşün daha olduğunu düşünüyor.

Bitcoin

“Bu konuda iyimser kalamam. Bu bana, piyasanın büyük bir satış baskısına sahip olduğunu söylüyor. […] İnsanlar burada satın almaktan daha fazlasını satıyorlar.” 

Merten, enflasyon önemli ölçüde düşene ve iş piyasası çok daha kötü görünene kadar Fed’in şahin duruşunu tersine çevirmesini beklemediğini söyledi. Bu da dolaylı olarak Bitcoin fiyatını olumsuz etkileyecek:

“Federal Rezerv’in iki temel şeye ulaştığımızı görmesi gerekiyor: Enflasyonun yıllık %2’lik bir hedefe düştüğünü görmeleri gerekiyor ve buradaki kilit hedefleri bu. 

Bu karşılanana kadar, Federal Rezerv’in dönme olasılığı çok düşük ve bunun üzerine, işgücü piyasasında yumuşama veya zayıflama görmeleri gerekecek ve bu, esasen burada daha yüksek işsizlik oranları ve daha düşük miktarlarda iş fırsatları görmemiz gerektiği anlamına geliyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın