Ekim 10, 2022

Bu Olay Bitcoin’in Kaderini Belirleyecek: Nicholas Merten

Kripto analisti Nicholas Merten, Perşembe günü yayınlanması planlanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporunun Bitcoin (BTC) fiyatını önemli ölçüde etkileyebileceğini söyledi.

Yeni bir video güncellemesinde Merten, 513.000 YouTube abonesine Bitcoin’in (BTC) bu hafta bir “ya kazanma ya da batma” anıyla karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Analist, son TÜFE raporunun önde gelen kripto varlığının fiyatının bir günde yaklaşık %10 düşmesine neden olduğunu belirtti.

“Hem Bitcoin hem de bir bütün olarak kripto ve borsa, içinde bulunduğumuz bu ayı piyasasında göreceli düşük seviyelerine yakın duruyor. Soru şu: boğaların TÜFE’de yaşanabilecek olumlu bir sürprizle görev almaya başlayıp başlayamayacağı veya daha düşük seviyelere doğru sürüklenmeye hazır olup olmadığımız.”

Koinfinans.com tarafından bildirdiğimiz üzere Merten, teknik göstergelerin hepsinin Bitcoin (BTC) için düşüş eğilimi gösterdiğini ve muhtemelen ufukta bir başka düşüşün daha olduğunu düşünüyor.

Bitcoin

“Bu konuda iyimser kalamam. Bu bana, piyasanın büyük bir satış baskısına sahip olduğunu söylüyor. […] İnsanlar burada satın almaktan daha fazlasını satıyorlar.” 

Merten, enflasyon önemli ölçüde düşene ve iş piyasası çok daha kötü görünene kadar Fed’in şahin duruşunu tersine çevirmesini beklemediğini söyledi. Bu da dolaylı olarak Bitcoin fiyatını olumsuz etkileyecek:

“Federal Rezerv’in iki temel şeye ulaştığımızı görmesi gerekiyor: Enflasyonun yıllık %2’lik bir hedefe düştüğünü görmeleri gerekiyor ve buradaki kilit hedefleri bu. 

Bu karşılanana kadar, Federal Rezerv’in dönme olasılığı çok düşük ve bunun üzerine, işgücü piyasasında yumuşama veya zayıflama görmeleri gerekecek ve bu, esasen burada daha yüksek işsizlik oranları ve daha düşük miktarlarda iş fırsatları görmemiz gerektiği anlamına geliyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.