Bu Gelişmeler Ethereum (ETH) Fiyatının Yeni Bir Rekor Seviyeye Ulaşmasını Sağladı!

JP Morgan ve Avrupa Yatırım bankası, Bitcoin’in artan kurumsal benimsenmesine oldukça benzer şekilde müşterileri için ETH tabanlı ürünler eklemek amacıyla harekete geçti. Avrupa Yatırım bankası, Ethereum blockchain’inde dijital tahviller sunmayı planlarken, JP Morgan, Ethereum’u uygun bir yatırım seçeneği olarak görüyor. JP Morgan son raporlarından birinde, ETH spot piyasasının derinliğine değindi. Bu sayede, ETH’nin Bitcoin veya diğer herhangi bir altcoin ile karşılaştırıldığında, geçen haftanın düzeltmesinden oldukça hızlı bir şekilde kurtulmasına yardımcı oldular.

JP Morgan’ın son ETH raporu, ikinci en büyük kripto para birimine yönelik kurumsal güdünün yeni başladığı düşünüldüğünde, yükseliş eğilimine işaret ediyor denilebilir. Ayrıca ETH 2017’nin en yüksek seviyesini henüz sadece ikiye katladı.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum bugün erken bir düşüş trendinden toparlanarak 2.731 dolar’lık başka bir ATH kaydetti. Altcoin, geçen haftaki düzeltmede göz önüne alındığında ciddi bir toparlanma yaşadı. ETH’nin fiyat artışı, artan kurumsal ilgiye ve ETH 2.0 nedeniyle ETH’nin azalan dolaşımdaki arzına bağlanıyor.

Bitcoin kurumsal ilgi konusunda kayda değer bir gelişme gösterdi ve önde gelen kripto para biriminin benimsenmesi hala devam ediyor. Benzer şekilde, kripto varlıklar daha yaygın hale geldikçe, ETH de benzer bir kurumsal benimseme eşiğine yaklaşıyor.

Bunların yanında ETH’nin Bitcoin ile korelasyonu da %69 oranında azaldı ve bu da ikinci en büyük kripto para birimi lehine başka bir yükseliş faktörü olduğunu gösteriyor.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.