Bu Gelişmeler Ethereum (ETH) Fiyatının Yeni Bir Rekor Seviyeye Ulaşmasını Sağladı!

0

JP Morgan ve Avrupa Yatırım bankası, Bitcoin’in artan kurumsal benimsenmesine oldukça benzer şekilde müşterileri için ETH tabanlı ürünler eklemek amacıyla harekete geçti. Avrupa Yatırım bankası, Ethereum blockchain’inde dijital tahviller sunmayı planlarken, JP Morgan, Ethereum’u uygun bir yatırım seçeneği olarak görüyor. JP Morgan son raporlarından birinde, ETH spot piyasasının derinliğine değindi. Bu sayede, ETH’nin Bitcoin veya diğer herhangi bir altcoin ile karşılaştırıldığında, geçen haftanın düzeltmesinden oldukça hızlı bir şekilde kurtulmasına yardımcı oldular.

JP Morgan’ın son ETH raporu, ikinci en büyük kripto para birimine yönelik kurumsal güdünün yeni başladığı düşünüldüğünde, yükseliş eğilimine işaret ediyor denilebilir. Ayrıca ETH 2017’nin en yüksek seviyesini henüz sadece ikiye katladı.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum bugün erken bir düşüş trendinden toparlanarak 2.731 dolar’lık başka bir ATH kaydetti. Altcoin, geçen haftaki düzeltmede göz önüne alındığında ciddi bir toparlanma yaşadı. ETH’nin fiyat artışı, artan kurumsal ilgiye ve ETH 2.0 nedeniyle ETH’nin azalan dolaşımdaki arzına bağlanıyor.

Bitcoin kurumsal ilgi konusunda kayda değer bir gelişme gösterdi ve önde gelen kripto para biriminin benimsenmesi hala devam ediyor. Benzer şekilde, kripto varlıklar daha yaygın hale geldikçe, ETH de benzer bir kurumsal benimseme eşiğine yaklaşıyor.

Bunların yanında ETH’nin Bitcoin ile korelasyonu da %69 oranında azaldı ve bu da ikinci en büyük kripto para birimi lehine başka bir yükseliş faktörü olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın