Nisan 29, 2022

Bu Altcoin’den Kritik Ortaklık: Kullanılabilirliği Artacak!

Popüler blockchain projesi VeChain (VET), kripto para ödeme sağlayıcısı Alchemy Pay ile iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliğinin VeChain’in kullanılabilirliğini arttırması bekleniyor.

Yakın bir tarihte yapılan duyuruya göre ortaklık, kripto para birimi meraklılarının VeChain’in yerel dijital para birimi VET’i kullanarak dünya çapında iki milyondan fazla mağazadan mal satın alabilmelerini sağlayacak.

Blok zinciri platformu VeChain, iş birliğini Twitter’dan şu şekilde duyurdu:

“Ortağımız Alchemy Pay sayesinde, VET artık dünya çapında 2 milyondan fazla mağazada mal satın almak için kullanılabilecek!”

Yine yapılan duyuruya göre VeChain’in düşük karbonlu ve ölçeklenebilir blok zinciri mimarisi sayesinde, çözümle ilgilenen müşteriler, hizmeti kullanırken sadece oldukça düşük bir işlem maliyeti ödeyecekler:

“Gelişmiş düşük karbonlu blok zincirimizi kullanarak, işlemler bir sentin çok küçük bir kısmına mal olacak ve herhangi bir işlem VeChain cüzdanından saniyeler içinde gerçekleştirilebilecek.” 

Alchemy Pay, kripto ile fiat para arasındaki boşluğu kapatıyor

Ortaklık konusunda oldukça heyecanlı oldukları belli olan Alchemy Pay de gelişmeyi duyurmak için Elon Musk’ın yeni satın aldığı Twitter’dan paylaşımda bulund. Şirket şunları söyledi:

“VeChain destekçileri için garika bir haberimiz var! Artık VeChain’in VET token’ını dünya çapında 70’den fazla ülkede 2 milyondan satıcıya ödeme yapmak için kullanabilirsiniz!”

Alchemy Pay, kripto para birimi borsaları ve e-ticaret platformları dahil olmak üzere farklı işletmeler için hepsi bir arada çevrim içi ve çevrim dışı kripto-fiat para ödeme ağ geçididir.

Firma, kripto para birimi ile fiat arasındaki boşluğu kapatmaya odaklanıyor ve bunun da gerçek dünyada dijital para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesini destekleyeceğine inanıyor.

VET’in kullanılabilirliği artıyor

Bu gelişme, özellikle desteklenen mağazalardan ürün satın almak için kripto para birimini kullanmakla ilgilenen kişilerin altcoin’i büyük ölçüde benimsemelerini sağlayacak ve bu da VET’in kullanılabilirliğini artıracaktır.

Buna rağmen, dijital para biriminin artık iki milyondan fazla mağazada mal satın almak için kullanılabileceği haberi, VET fiyatı üzerinde kayda değer bir etki yaratmış değil.

Token, yalnızca 0,048 dolarlık düşük bir seviyeden 0,053 dolara kadar küçük bir kazanç kaydetti. Yazım sırasında ise altcoin Bitcoin fiyatındaki düşüşten dolayı düzeltme yaşadı ve yazım sırasında ise yine 0,048 dolar civarında el değiştiriyor.

Bunların yanı sıra VeChain, kısa süre önce, stabilcoin’i VeUSD’nin lansmanını kutlamak için topluluğuna 500.000 dolar hediye edeceğini duyurmuştu.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : thecryptobasic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.