Bu Altcoin Piyasa Düşüşüne Meydan Okudu: Fiyatı Neden Yükseliyor?

Kripto para piyasası, makroekonomik koşullar nedeniyle düşüş yaşıyor. Bitcoin 19 bin doların altına kadar geriledi, fakat sonrasında bir miktar toparlandı ve şu anda 19.238 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ethereum son 24 saatte %3.33 ve son 7 günde %17’den fazla değer kaybetti. Bununla birlikte, Algorand (ALGO), piyasanın düşüş eğilimini geride bırakmayı başardı.

ALGO, altcoin piyasasında gerçekleşen büyük  satış olayına rağmen, son 24 saatte %16’dan fazla arttı. Son 7 gün içinde ise Algorand yaklaşık %26 üzerinde değer kazandı. Algorand’ın başarısı, ağının main-net işlem kapasitesini saniyede 6.000 işleme (tps) yükseltmesiyle ilişkilendirilebilir.

ABD Federal Rezerv, faiz oranlarını 75 baz puan artırmaya karar verdi. Fed başkanı Jerome Powell, daha niceliksel sıkılaştırmanın uygun olduğunu belirtti. Sonuç olarak, kripto piyasası büyük bir telaş içine girdi.

Algorand Neden Kripto Pazarından Daha İyi Performans Gösteriyor?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Algorand, hisse kanıtı tabanlı bir blockchain protokolüdür. Altcoin’in arkasındaki ekip, ademi merkeziyetçilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik gibi konulara büyük önem gösterdiğini iddia ediyor. Ayrıca çevresel sürdürülebilirliği protokolün en büyük satış noktası olarak görüyor.

Algorand dün en önemli teknik başarılarından birine ulaştı. State Proof’lar Algorand blockchain’inde kullanıma sunuldu. State Proof’lar, blockchain’e herhangi bir mesajı gerçekten merkezi olmayan bir şekilde dijital olarak imzalama yeteneği verir. Algorand’ın kurucu ortağı Silvio Micali’ye göre, State Proof’lar, kuantum saldırılarına karşı ağın güvenliğini sağlıyor. Ayrıca diğer blockchain’lerle merkezi olmayan köprüler kurulmasına izin verir.

Daha da önemlisi protokol, blockchain’in artık saniyede 6000 işlemi gerçekleştirebileceğini iddia ediyor. Buna karşılık, popüler finansal hizmetler Mastercard’ın saniyede sadece 5000 işlem gerçekleştirebildiğine inanılıyor.

Algorand’ın kripto çöküşü sırasındaki fiyat artışı, Merge güncellemesinden sonra Ethereum’un düşüşüyle ​​tam bir tezat oluşturuyor. Lider altcoin Ethereum Merge sonrası %20 düşerken, Algorand’ın teknolojik başarıları %20’nin üzerinde bir artışa neden oldu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.