Ana Sayfa Koinler Bu 3 Metaverse Coin’e Dikkat: Önemli Gelişmeler Var!

Bu 3 Metaverse Coin’e Dikkat: Önemli Gelişmeler Var!

0
Bu 3 Metaverse Coin'e Dikkat: Önemli Gelişmeler Var!

Kriptp piyasasında, Metaverse gaming’in Bitcoin, Ethereum ve piyasadaki diğer altcoin’lerden kendisini ayrıştırdığına dair bazı işaretler var. Biz de topluluğun yakından takip ettiği bir analistin yardımıyla en popüler 3 metaverse ve NFT oyna-kazan oyununa bir göz atıyoruz.

Metaverse altcoin’lerin en popülerlerinden olan The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS/RON) ve Gala Games (GALA) son zamanlarda manşetlerde oldukça sık yer alıyor, peki ya neden?

Sandbox (SAND)

Analistin listesindeki ilk proje The Sandbox (SAND). Peki Sandbox nedir? Sandbox, video oyunu hayranlarının dijital varlıklar yaratmasına, oyun deneyimleri oluşturmalarına, inşa etmelerine ve bunları satın alıp-satarak bunlardan para kazanmalarına olanak tanıyan Ethereum tabanlı bir sanal dünyadır. Sandbox, merkezi olmayan DAO ve NFT’lerin güçlerini birleştirerek gelişen bir oyun topluluğu için merkezi olmayan bir platform oluşturur.

Popüler platform için son zamanlarda yaşanan en büyük gelişmelerden biri; Sandbox’un (SAND) start-up ​​hızlandırma programı için 50 milyon dolarlık bir fon açıklaması oldu.

Bununla da kalmayan Sandbox; Lizzo, Ed Sheeran, Red Hot Chili Peppers gibi sanatçıların kayıt şirketi olan WMG ile bir ortaklık duyurdu. KoinFinans tarafından daha önce bildirildiği üzere Warner Music, ortaklık planları aracılığıyla Sandbox uygulaması içinde satılacak ve geliştirilecek bir metaverse mekanı ve eğlence parkı kurmayı planlıyor.

Analistlere göre bu tür mekanlarda gerçekleştirilecek müzik ve eğlence faaliyetleri, bilet satışları vb. dahil olmak üzere e-ticaretin kilit alanlarından biri olacak.

Axie Infinity (AXS/RON)

Analistin dikkat çektiği ikinci metaverse coin projesi ise Axie Infinity (AXS/RON). Axie Infinity, kısmen oyuncuları tarafından sahip olunan ve işletilen blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur.

Bu proje ile ilgili gelişmelere bakmak gerekirse; Axie Infinity’nin Axie Esports hibelerinin ikinci turu için başvurular artık açık. Bu, Axie’nin benimseme ve bir sonraki oyuncu çağına geçiş açısından planlamaya ve aramaya çalıştığı yaratıcılık düzeyini gösteriyor.

İnsanlar bu özel uygulamada yüzde 36’ya varan bir APR sunan Nexo’ya aktararak Axie’lerinden para kazanabiliyor.

RON, Axie bileşenine güç sağlayacak ve fayda yönü olarak hizmet edecek olan token’dır ve bu da topluluğun gerçekleşmesini merakla beklediği bir listelemedir.

Gala Games (GALA)

Analistin listesindeki son proje ise Gala Games (GALA). Gala Games, oyunculara oyunları üzerindeki kontrolü geri vererek oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefliyor. Gala Games’in misyonu, “gerçekten oynamak isteyeceğiniz blockchain oyunları” yaratmaktır.

Proje, oyuncuların oyun içi varlıklara harcadıkları yüzlerce doların ve oyunu oynamak için kaybettikleri sayısız saatin sadece bir düğmeye tıklayarak onlardan alınabileceği gerçeğini değiştirecek gelişmeler gerçekleştirmek istiyor.

Analist Gala Games’in destansı bir fırsat yaratacağını tahmin ediyor çünkü son zamanlarda platformda gittikçe daha fazla arazi satışı gerçekleştiriyor ve bu arazi ekosistemlerinde gerçekleşecek şeylere dair olasılıkların da geniş olduğunu söylüyor.

Paul Barron ayrıca piyasada büyük potansiyele sahip olan metaverse projelerinden olan Ecomi (OMI) ve PlaceWar (PLACE/GEAR) gibi bazı büyük isimlerden de bahsediyor ve bunların 2022’de patlama yapacağını söylüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın