Ocak 27, 2022

Dünyaca Ünlü Warner Music Group’un Seçimi Bu Metaverse Coin Oldu!

Warner Music Group (WMG) Perşembe günü yaptığı açıklamada, metaverse’e The Sandbox aracılığıyla gireceğini duyurdu, şirketin müzik odaklı bir tema parkı kurması planlanıyor..

Merkezi New York’ta bulunan ve Atlantic, Warner Records, Elektra ve Parlophone gibi plak şirketleri de dahil olmak üzere bir dizi popüler müzik şirketini bünyesinde bulunan küresel bir müzik şirketi olan Warner Music Group, Sandbox Metaverse’de bir ‘Konser Tema Parkı’ açmayı planlıyor.

Bir basın açıklamasına göre, sanal tema parkında müzik şirketinin sanatçı listesindeki popüler müzisyenler arasından Ed Sheeran, Bruno Mars, Dua Lipa ve Cardi B gibi yıldızların bulunduğu “konserler ve müzikal deneyimler” yer alacak. Yani bu ortaklık bu büyük yıldızların metaverse ile tanışmasını sağlayacak.

Tema parkının yanı sıra The Sandbox, hayranların potansiyel festival alanına bitişik sanal mülkler satın almaları için Mart ayında bir LAND satışına ev sahipliği yapacak.

WMG’nin dijital şefi ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Oana Ruxandra, CoinDesk’e verdiği bir röportajda ortaklık ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Şu anda Web 3’e ve onun müzik üzerindeki etkisine oldukça odaklanmış durumdayız…. Spotify geldiğinde de aynı şey yaşanmıştı. Arkada bırakılmak istemiyoruz, fırsatı yakalayıp sürücü koltuğunda olmak istiyoruz.”

WMG, izleyicilerini sanal dünyalar aracılığıyla etki alanlarını genişletmeye çalışan ilk büyük müzik şirketi değil. Ekim ayında metaverse oyunu Decentraland üç günlük bir sanal müzik festivaline ev sahipliği yaptı. Hatta Snoop Dog gibi sanatçılar da Eylül ayından bu yana The Sandbox’ta sanal toplantılar düzenlemekle meşgul.

Kimse bir şirketin meteverse’e girişinin tam olarak neyi kapsadığından emin olmasa da,  The Sandbox ve Decentraland gibi sanal gerçeklik platformlarıyla ortaklıkların güvenli bir başlangıç noktası olduğu oldukça açık.

Türkiye saati ile yaklaşık sabah 7:00’da başlayan yukarı doğru bir tırmanışla birlikte bugün 3.54 seviyelerine kadar yükselen Sandbox’ın SAND tokeni yazım sırasında, son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 9 artışla 3,40 dolardan işlem görüyor.

Yine bugün erken saatlerde platform, metaverse start-up’ları için 50 milyon dolarlık bir kuluçka programı duyurdu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : coindesk


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.