Bu 3 Metaverse Coin Balinaların Hedefinde!

  • En büyük Ethereum balinaları piyasa kırmızılar içerisindeyken Sandbox, Apecoin, Decentraland ve üç popüler metaverse kripto para birimini topluyor.

Blockchain izleme platformu WhaleStats’dan alınan verilere göre, Ethereum (ETH) ağındaki en büyük balinalar, son yedi gün içinde metaverse sektörüyle ilişkili bir dizi farklı altcoin‘de yoğun alım gerçekleştiriyor.

WhaleStats’ın on-chain verilerine göre, kullanıcıların sanal bir dünyada varlık satın almalarını, satmalarını, ticaret yapmalarını ve varlık sahibi olmalarını sağlayan Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş bir platform olan The Sandbox (SAND), şu anda Ethereum’un son yedi günde en iyi 5.000 balinası arasında açık ara en çok satın alınan metaverse altcoin’i haline geldi.

Son yedi gün içerisinde yüzde 10’un üzerinde artan SAND, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.40 dolardan yüzde 86 gibi büyük bir indirimle işlem görüyor.

Apecoin

SAND’ın ardından ikinci sırada ise popüler Bored Ape Yacht Club non-fungible token (NFT) projesinin yaratıcılarının piyasaya sürdüğü ve BAYC topluluğuna airdrop olarak verilen bir mataverse coin olan ApeCoin (APE) bulunuyor.

En büyük 5.000 ETH balinası, son yedi gün içinde yaklaşık 390 dolar değerinde ortalama 81 APE satın aldı.

Decentraland

Orijinal metaverse kripto para birimi ve gelişmekte olan bu sektörün en çok bilinen metaverse girişimi olan Decentraland (MANA) da Apecoin’i takip ediyor. Yazım sırasında, Ethereum balinaları yaklaşık 327 dolar değerinde ortalama 372 token’lık alım ile MANA’ya yatırım yapıyor.

MANA, muadili SAND gibi, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 85 düşmüş olmasına rağmen geçtiğimiz haftaya göre yüzde 4 artmış durumda.

Balinalar ENJ, AXS ve YGG’ye de yatırım yapıyor

Metaverse’in devlerinin yanı sıra, derin cepli ETH yatırımcıları tarafından en çok satın alınan 10 token listesinde Ethereum tabanlı blockchain oyun ağı Enjin Coin (ENJ) de bulunuyor. Geçtiğimiz yedi günün en çok satın alınan beşinci metaverse token’ı olan ENJ, geçtiğimiz haftaya göre yüzde 8’in üzerinde bir artışla yazım sırasında 0,514 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, ENJ’nin arkasında, Ethereum tabanlı bir oyna-kazan (P2E) oyun altcoin’i olan Axie Infinity (AXS) bulunuyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 91’lik şaşırtıcı bir indirimle işlem gören AXS, geçtiğimiz haftaya göre yüzde 3 artışla yazım sırasında 14.44 dolar seviyesinde bulunuyor.

Onuncu sırada yer alan ve blockchain tabanlı oyunlar ve metaverse yatırımları yoluyla getiri elde etmeye odaklanan bir oyun loncası merkezi olmayan otonom organizasyon’u olan Yield Guild Games (YGG) ile liste tamamlanıyor.

Geçtiğimiz haftaya göre yüzde 4 artış yaşayan metaverse coin YGG, yazım sırasında 0,77 dolardan işlem görüyor.

metaverse coin

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.