Balinalar Reddit Ortaklığı Sonucu Bu Altcoin’e Akın Etti!

  • Reddit, NFT tabanlı avatar pazar yerinin Polygon’da piyasaya sürüldüğünü duyurdu.
  • On-chain bir raporda balinaların MATIC biriktirdiğini belirtmesinin ardından Polygon fiyatı duyurudan birkaç dakika sonra yükselişe geçti.
  • Reddit’in bu hamlesi, kripto piyasasında birkaç aydır etkili olan düşüş trendinin ardından NFT’ler için olumlu bir gelişmeye işaret ediyor.

Popüler bir sosyal medya, haber ve tartışma platformu olan Reddit, Polygon (MATIC) ağına dayalı bir avatar pazar yerini tanıtmasıyla birlikte non-fungible token (NFT) teknolojisini benimseyen en son büyük şirket oldu. Sosyal medya platformu bu hamlenin etkileri konusunda farklı fikirlere sahip olmasına rağmen, MATIC balinaları ise bu gelişmeyi varlığı biriktirmek için bir fırsat olarak görüyor.

Reddit’in Polygon’daki NFT lansmanı balinaları uyandırıyor

Amerika merkezli bir sosyal medya şirketi, NFT tabanlı bir avatar pazar yeri açacağını duyurdu. Yeni pazar yeri, kullanıcılara kripto cüzdanına ihtiyaç duymadan sabit bir oranda token satın almalarına izin verecek.

Şirket, piyasaya sürülmesi planlanan 90 tasarımı içeren avatarları basmak için Katman-2 Ethereum blockchain çözümü Polygon ile ortaklık kurdu. Tasarımlar, Reddit dışında da profil resmi olarak kullanılma gibi özelliklere sahip ve sınırlı sayıda olacak. Bu NFT’ler genel halka açık olmayacak, bunun yerine yalnızca r/CollectibleAvatars üyeleri NFT’lere erişebilir olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Reddit’in NFT’ler ile ilgili sunduğu heyecan verici bir özellik de avatarı diğer avatar teçhizatı ve aksesuarlarıyla eşleştirme seçeneği. NFT’leri etkinleştiren kullanıcılar, profil resimlerinde parıldayan bir efekt ekleyerek diğerlerinden sıyrılabilecek.

Avatar NFT’lerin fiyatlarından bahseden Reddit bir blog yazısında şunları söyledi:

“Bu avatarları satın almak için kripto para birimine ihtiyacınız yok ve açık artırmaya çıkarılmıyorlar. Her avatar sabit bir miktarda fiyatlandırılmıştır ve fiat para ile satın alınabilir.”

Reddit ekibi, Polygon’un “düşük maliyetli işlemleri ve sürdürülebilirlik taahhütleri için” seçildiğini belirtirken, bir blockchain araştırma firması olan IntoTheBlock, “cüzdanlarında 10 ve 100 milyon MATIC’in altında tutan balinaların daha düşük fiyatlardan yararlanarak altcoin‘i biriktiğini” açıkladı.

MATIC

Reddit ile yapılan işbirliğinin yarattığı heyecan sonucunda MATIC fiyatı yüzde 10’dan fazla arttı ve spekülatörlerin küçük bir toparlanma beklentisiyle varlığı stoklamak için acele etmesi sonucunda altcoin’deki işlem hacimleri de yüzde 29,68’lik bir artış gerçekleştirdi.

Ancak piyasada hafta sonu etkili olan düşüş trendine yenik düşen popüler kripto para birimi, yüzde 3’lük bir düzeltme yaşayarak yazım sırasında 0,56 dolardan işlem görüyor.

Reddit ve Web 3.0 arasındaki ilgi çekici ilişki

Reddit’in son zamanlardaki NFT tutkusu sonucu gerçekleşen bu ortaklık, platformun NFT’lerle ilgili gerçekleştirdiği ilk hamle değil. Reddit, Twitter’ın benzer bir hizmet başlatmasının ardından, kullanıcıların Ethereum blok zincirlerine dayalı NFT’leri profil resmi olarak kullanmalarına izin verecek bir özelliği denemeye başlamıştı.

Reddit’in sözcüsü Tim Rathschmidt bu deneyimle ilgi şunları söyledi:

“Bu küçük, dahili bir test ve yeteneğin genişletilmesi veya yaygınlaştırılmasıyla ilgili herhangi bir karar henüz verilmiş değil.”

Platform, nft.reddit.com olarak bilinen ve NFT’lere odaklanan bir sayfa oluşturarak işleri bir adım öteye taşıdı ve kendi dijital koleksiyon versiyonu olan CryptoSnoos’u başlattı. Proje, Reddit kullanıcıları tarafından fahiş maliyetleri ve NFT’ler için görünürdeki fayda eksikliği nedeniyle eleştirildi.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.