BTC İçin Acımasız Fiyat Hedefi: Jim Cramer’den Büyük Kritpto Uyarısı Geldi!

0
BTC İçin Acımasız Fiyat Hedefi: Jim Cramer'den Büyük Kritpto Uyarısı Geldi!

CNBC sunucusu Jim Cramer, yatırımcılara önde gelen dijital varlık Bitcoin’in (BTC) 12.000 dolar aralığına düşebileceği konusunda ciddi bir kripto uyarısı paylaştı.

CNBC’nin Squawk Box programında gerçekleşen yeni bir röportajda, eski hedge fon yöneticisi, önde gelen Bitcoin boğalarının ve maksimalistlerin, piyasa değeri konusunda en büyük kripto varlığını ayakta tutmak için en kısa sürede bir tavır almaları gerektiğini söyledi.

bitcoin

“Bence Bitcoin’e dahil olan insanlar başka bir tavır almalı… Bazı adamların ‘bak, seviye bu’ demesine ihtiyacımız var. Bu, gerçekten büyük düşmek üzereyken olanın tipik bir örneği. Böylece yayına girip ‘Dinle, ben bir ateşim…’ diyorlar.

“Bitcoin’e dahil olan insanların farklı bir duruş sergilemesi gerektiğine inanıyorum… Bazı adamların [Saylor, Novagratz] ayağa kalkıp ‘Bak, [olması gereken] seviye bu’ demesine ihtiyacımız var. Bu, gerçekten büyük bir şekilde düşmek üzereyken gerçekleşen şeylerin tipik bir örneği [her şey gerçekleştikten sonra] televizyona çıkarlar…

Direnmek zorundalar, daha fazla yıkılmasına izin veremezler. ‘Onlar’ her kimse, tutmak zorundalar. Bu şey bana Braveheart’ı hatırlatıyor.”

Bitcoin’in sonunda 12.000 dolar fiyat aralığına düşeceğine inandığını söyleyerek sözlerine devam eden Cramer,  BTC’nin “gerçekten herhangi bir şey olmadığını” da belirtti.

“Bence tüm bu fiyasko başlamadan önceki fiyatı olan 12.000 dolara geri gönüyor.”

Cramer’in bu korkutucu yorumları, Bitcoin’e (BTC) ve en iyi akıllı sözleşme platformu Ethereum‘a (ETH) sağlam bir şekilde inandığını söylemesinden sadece bir hafta sonra geldi. Eski hedge fonu yönetici bu en büyük iki kripto para biriminin “en meşru” dijital varlıklar olduklarını söylemiş ve her ikisinin de değer kaybedebilecekleri yüksek spekülatif varlıklar olduğunu iddia etmesine rağmen çeşitlendirilmiş portföylerde yerleri olması gerektiğini ilan etmişti.

“Bence kripto, her yatırımcının çeşitlendirilmiş portföyünün bir parçası olmalı. Size kripto sahibi olmamanızı söyleyemem ancak kriptoya yatırım yaptım, Ethereum’a yatırım yaptım.”

Cramer ayrıca yatırımcıları, yüksek derecede fiyat oynaklığı gösterme eğiliminde olduklarından, kripto varlıkları satın almak için asla borç almamaları gerektiği konusunda da uyarmıştı.

“Birçok insanın yaptığından farklı olarak BTC ve ETH’ye sahip olmak için borç almamaya dikkat ederim çünkü bunlar spekülatif… eviniz için para borç alabilirsiniz, arabanız için borçlanabilirsiniz, ancak kripto borç almayın. Ancak, kripto ile yapılan tüm servetler nedeniyle sizi kripto satın almaktan asla vazgeçirmeye çalışmam.”

CoinMarketCap verilerine göre 20.515 dolar seviyesinde bulunan Bitcoin, bir önceki güne göre yüzde 2.5 düşüşle işlem görüyor

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın