Bobby Lee: Bitcoin Fiyatının 1 Milyon Dolar’a Ulaşmasına Az Kaldı

0
568

En eski kripto para borsalarından birisi olan BTCC’nin kurucu ortaklarında Bobby Lee, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Malta AIBC’de konuşan, Bitcoin destekçisi Bobby Lee’e göre, Bitcoin önümüzdeki yıllarda değer kazanarak yükselişini sürdürecek. Lee, Bitcoin fiyatının 2017 benzeri 2 balon daha yaşadıktan sonra yani 5-10 yıl içinde 1 milyon dolara ulaşacağını söylüyor.

Peki söz konusu ‘balon’ ifadesi ne anlama geliyor? Genellikle Bitcoin fiyatının dalgalar halinde hareket ettiği ve her dalgada bir balon oluşturarak yükseldiği görülür. Lee, gelecek yıllarda yeni dalgaların oluşacağını düşünüyor. Bunun sonucunda da Bitcoin fiyatı önce 100.000 ila 200.000 dolar aralığına ulaşacak sonrasında 1 milyon dolara kadar yükselecek.

Bobby Lee, oluşan her yeni balon ile Bitcoin fiyatının 10 ila 20 kat daha fazla yükseldiğini düşünüyor. Ona göre bu önümüzdeki yıllarda da devam edecek. Son balon 2017’de oluşmuştu ve 2017 yılına 1.000 dolarla başlayan Bitcoin fiyatı yılın bitimine 2 hafta kala 20.000 dolara kadar yükselmişti.

Bitcoin’i “trilyon dolarlık varlık sınıfı” olarak değerlendiren Lee, kısaca fiyatın daha da artmasını bekliyor. Bu uç fiyat tahminleri şu an için imkansız gibi görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir. Piyasadaki uzman ve analistlerin görüşleri yansıtılmıştır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın