BNB, ETH Rekor Seviyelere Ulaştı! BTC Piyasa Hakimiyeti Ne Durumda?

0

Ethereum ve Binance Coin, Bitcoin hakimiyeti düşmeye devam ederken son 24 saat içinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü.

Ethereum için güçlü bir haftanın ardından, kripto para birimi bu hafta sonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Ethereum Cumartesi günü Binance’de 2.880 dolara yükseldi. Kripto para birimi 6 günlük istikrarlı yükselişinin tadını çıkarıyor.

Kaynak: Tradingview

Binance Coin (BNB) de yaklaşık üç hafta sonra ilk kez yeni bir yüksek seviye gördü. BNB, Cumartesi sabahı 645 dolar seviyesine dokundu ve bu şekilde üçüncü büyük kripto para birimi de haftalık gücünü sürdürdü.

Kaynak: Tradingview

Bitcoin hakimiyeti düştükçe her iki proje de yeni zirveleri zorlamaya devam ediyor. Bitcoin, neredeyse bir aydır piyasa hakimiyetinde düşüş yaşıyor. Bitcoin hakimiyeti dün %48’in altına inmesinden sonra, şu anda %49.86 civarında. BTC bu seviyelere, bir ay önceki %60.61’lik yüksek seviyesinden düştü.

Kaynak: Tradingview

3.000 dolar Ethereum için bir sonraki büyük engel haline geldiği için, Piyasa duyarlılığı şu anda Ethereum’un rallisine devam etmesini bekliyor. Ethereum kısa süre önce ana ağdaki Berlin hard fork’unu tamamladı. Bir sonraki büyük geliştirmesi ise Temmuz ayında gerçekleşecek.

ETH’ye İlgi Artıyor

Ethereum ayrıca yatırım firmalarının ilgisinin arttığına da şahit oldu. Son zamanlarda bir SEC belgesine göre; Rothschild Investment’ın, Grayscale Ethereum Trust’tan 4.75 milyon dolarlık hissesi satın aldığı bildirilmişti. Rothschild, Grayscale aracılığıyla kendisini Ethereum’a kendini maruz bırakan ilk ünlü kurumsal varlık yöneticilerinden biri oldu.

Ağdaki gas ücretleri, tüccarların yükseliş piyasa koşullarından yararlanmasına izin vermek için fiyatta çarpıcı bir düşüş yaşadı. Ethereum aktif adresleri de son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir artış yaşadı.

PancakeSwap’ın Popülaritesi Artıyor

Merkezi olmayan borsa (DEX) PancakeSwap da popülerlikte bir artış yaşadı. Binance Smart Chain (BSC) borsası, özellikle ağdaki düşük gas ücretleri sayesinde bir büyümeye şahit olmuştu. BNB token’ını kullanan PancakeSwap da, şu anda Uniswap ve MDEX’in ardından üçüncü en büyük DEX olarak yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın