Haziran 5, 2022

Bloomberg Stratejisti Açıkladı: Kripto Piyasasını Neler Bekliyor?

Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone, altın, ABD tahvilleri ve kripto piyasasının küllerinden eskisinden çok daha güçlü bir şekilde yükselebileceği bir ekonomik felaket öngörüyor.

McGlone, Kitco News’e verdiği yeni bir röportajda gayrimenkul ve hisse senedi piyasaları gibi riskli varlıklarda “büyük bir geri dönüş”, diğer bir deyişle derin bir düzeltme öngördüğünü söyledi.

“Bence gerçekleşecek olan, büyük geri dönüş daha yeni başlıyor. 1929 sonrası gibi olabilir, ama bence 2008 sonrası gibi ya da belki de 1987 düşüşünden sonrası gibi olacak. Çoğu insanın hayatındaki 40 yıllık en büyük enflasyon daha yeni başlıyor.  

Bu dönemi atlattığımızda, Bitcoin’in gezegendeki en iyi varlıklardan biri olduğunun farkına varılacağını düşünüyorum. Bu benim temel görüşüm…

Sahip olunabilecek en iyi varlıkların bazılarının altın, ABD uzun tahvilleri ve Bitcoin olacağını düşünüyorum. Bence deflasyona geri dönüyoruz.” 

Öte yandan kıdemli emtia stratejisti, tam bir dip fiyat hesaplamanın “zor” olduğu görüşünde. Bitcoin, Nasdaq 100 ile birlikte hareket ediyor ve her ikisi de yakın zamanda BTC’nin fiyatı 30.000 dolara düştüğünde 100 haftalık hareketli ortalamalarına ulaştı. BTC’nin gelecekteki fiyat görünümü ve potansiyel dip durumu hakkında McGlone şunları ekledi:

“30.000 doların Bitcoin için çok iyi bir destek pivotu olduğunu düşünüyorum. Temel olarak, aşağı doğru devam etmek için öz sermayeye ihtiyacı var. […] 20.000 dolara ulaşabilir ama bundan şüpheliyim, önümüzdeki iki yıl içinde geri dönüp 100.000 dolara ulaşacak.”

Bunların yanında analist, kripto pazarlarının yeniden canlanmasıyla, Ethereum’un (ETH) Bitcoin ile birlikte masada yerini aldığını söylüyor. McGlone, Ethereum’un önemi vurgulamak için ağa güvenen stabilcoin’ler ve değiştirilemez token’lar (NFT’ler) gibi devasa kripto sektörlerine dikkat çekti.

“Ethereum, fintech ve tokenizasyon dünyasında devrim yaratıyor. Bana göre, tokenizasyonu neyin durdurduğu sorusu önemli, NFT’lere bakıyorsunuz, çoğu Ethereum token’larına dayanıyor. Şu an evet, bazı rakipler var ama bu size alanda neler olduğunu gösteriyor.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.