Bloomberg Analisti: Bitcoin Fiyatı Şu An 15.000 Dolar Olmalıydı

Bir Bloomberg analisti, temel göstergelere dayanarak Bitcoin’in şimdiye kadar 15.000 dolar fiyatına ulaşmış olması gerektiğini öne sürüyor.

Bitcoin, Çarşamba günü 10.534 dolardan açıldı ancak bir önceki güne göre %2.96 düşüşle 10.297 dolardan kapandı. Önde gelen kripto para birimi, 14 Eylül’de aştığı seviye olan 10.400 dolarlık önceki fiyat aralığına geri dönüyor gibi görünüyordu.

Ancak bir Bloomberg’e göre, durum böyle olmamalı. Cointelegraph’ın bildirdiğine göre Bloomberg’in kripto para birimi analisti Mike McGlone, Bitcoin‘in hash oranı açısından son zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu ve aktif BTC adreslerinin 30 günlük ortalamasının, kripto para biriminin artık 15.000 dolar değerinde olması gerektiği anlamına geldiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz gibi bir güvenlik ölçütü olan hash rate, Bitcoin ağındaki bilgi işlem gücünü temsil eder. Hash oranı ne kadar yüksekse, ağın bir saldırıya karşı direnci o kadar büyüktür. Blockchain.com’dan alınan bir grafiğe göre, ağ 19 Eylül’de, tarihi bir zirveye ulaştı ve saniyede 143.138 milyon terahash elde etti.

Bunun yanında aktif adreslerin sayısı da kabaca Bitcoin kullanan, kripto para birimini gönderen veya alan kullanıcıların sayısını temsil eder. Glassnode.com’dan alınan veriler, 12 Ağustos’ta 1.021.830 aktif adres bulunduğunu ve bu rakamın Aralık 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık 100.000 kadar az olduğunu gösterdi.

Biz bu verileri birkaç gün önce sizlerle paylaşmıştık ve fiyat için olumlu gelişmeler olarak değerlendirmiştik. Bu iki veri esasında, Bitcoin’in değer takdiri için temel göstergelerdir. McGlone, Bitcoin adreslerinin 30 günlük ortalamasındaki mevcut rakamın, 2017’den bu yana otomatik veri bazında ölçüldüğünde 15.000 dolara yakın bir fiyatlanma olması gerektiğini söylüyor. Tabi veriler dışında etkili bazı faktörler de bulunuyor. Şu an için; ABD seçimleri, korona vakaları ve korona aşısı da bu faktörlere örnek olarak gösterilebilir.

Yine de McGlone, son fiyat durgunluğuna rağmen Bitcoin’de yükseliş beklentisini sürdürdü. Bitcoin’in dijital paraya ve değer deposuna geçişte lider konumunda göründüğünü söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.