BitPay Ortaklığı Sonucu Bu 10 Kripto Parayla Seyahat Ödemeleri Yapılabilecek! Bu Kriptolar Hangileri?

0

Bir seyahat acentesi olan UATP kripto ödemelerini kabul etmek için BitPay ile ortaklık kurdu. Bu gelişmenin, dijital varlıkların benimsenmesinin artması için büyük bir rol oynayacağı düşünülüyor.

United, Lufthansa, Delta ve Air China dahil olmak üzere 34 havayolunun sahip olduğu ve 250’den fazla taşıyıcının yanı sıra seyahat acenteleri ve demiryolu taşıyıcıları tarafından kullanılan bir ödeme ağı olan Universal Air Travel Plan (UATP), yolcuların Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve diğer altı altcoin ile ödeme yapmalarını sağlamak için bir kripto para ödeme sağlayıcısı olan BitPay ile birlikte çalışacağı bir ortaklığı duyurdu:

“UATP, Ağının Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Litecoin ve seyahat için diğer altı popüler kripto para biriminde ödemeleri hızlı ve kolay bir şekilde kabul etmesini sağlamak için dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para ödeme hizmetleri sağlayıcısı BitPay ile bir ortaklık duyurmaktan mutluluk duyuyor.”

BitPay’in kurucu ortağı ve CEO’su Stephen Pair’e göre UATP müşterileri, kripto para ödemelerinin avantajlarından; kendi paralarını satın almak ve tutmak zorunda kalmadan yararlanabileceklerinden bahsetti:

“UATP’nin geniş havayolları ağı, BitPay tüm kripto cüzdanlarını desteklediğinden, hangi cüzdana sahip olurlarsa olsunlar [artık] kripto ile ödeme yapmayı seçen milyonlarca yeni küresel müşteriye ulaşma kapasitesine sahip.”

2011 yılında kurulan BitPay, bu yıl en eski kripto para birimi şirketlerinden biri olarak 10. doğum gününü kutluyor. Blockchain ödeme işlemlerinde bir öncü olan ve misyonu işletmelerin ve insanların para gönderme, alma ve saklama şeklini değiştirmek olan şirketin; bugüne kadar blockchain ödemelerinde 5 milyar dolardan fazla işlem yaptığı bildiriliyor.

UATP başkanı ve CEO’su Ralph Kaiser, ortaklığın iki şirketi de avantajlı bir konuma getireceğine inanıyor:

“UATP – BitPay işbirliği, havayolu ve kripto para ödemelerinde iki endüstri liderini bir araya getiriyor. Kripto ödeme, sektörde oyunun kurallarını değiştirme potansiyeline sahiptir; bu ortaklık, havayollarına yeni müşteriler çekme ve çok heyecan verici bu alanın öncülerinden biri olma fırsatı sunuyor.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın