BitMEX Sahibinden Büyük Hibe

BitMEX Sahibi, Bitcoin Geliştiricisi Michael Ford’a 60.000 Dolar Hibe Verdi 

Bitcoin Core’a katkıda bulunan Michael Ford, yani “fanquake”, üst kripto türevleri platformu BitMEX’in ana firması tarafından 60.000 dolar hibe aldı. 

12 Temmuz’da yayınlanan resmi bir duyuruda, BitMEX sahibi ve işletmecisi HDR Global Trading, kısa süre önce Bitcoin Core yazılım projesinin yeni resmi koruyucusu olduğunu belirtti. Bitcoin Core, bitcoin düğümü olarak hizmet veren ve ödemeleri tam olarak doğrulayan bir Bitcoin cüzdanı sağlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Bitcoin’in referans uygulaması olarak kabul edilen ve büyük bir farkla en çok kullanılan uygulamadır.  Resmi koruyucu olması, geliştiricinin anahtarının GitHub’daki “güvenilir anahtarlar listesi” dosyasına eklendiği anlamına gelir ve ona Bitcoin Core kod tabanında yapılan değişikliklerde birleştirme olanağı sağlar. 

HDR Global Trading, kararını, kripto para gelişimini ilerletmek için – genellikle gönüllü olarak – çalışanlara maddi destek sunmanın bir yolu olarak sundu:

“HDR Global Trading Limited, şifreleme parası alanındaki tüm diğer şirketler gibi, Bitcoin’in misyonuna ve ideallerine adanmış kodlayıcıların çalışmasına büyük ölçüde güveniyor. Şirketlerin fayda sağladıkları projelere geri dönmelerinin görevi olduğuna inanıyoruz.” 

Aynı şekilde, HDR Global Trading, hibenin “koşulsuz” olarak verildiğini iddia ediyor. Bu muhtemelen Ford’un BitMEX’in kendisine katkıda bulunmasının beklenmeyeceği anlamına geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.