BitMEX Sahibinden Büyük Hibe

0

BitMEX Sahibi, Bitcoin Geliştiricisi Michael Ford’a 60.000 Dolar Hibe Verdi 

Bitcoin Core’a katkıda bulunan Michael Ford, yani “fanquake”, üst kripto türevleri platformu BitMEX’in ana firması tarafından 60.000 dolar hibe aldı. 

12 Temmuz’da yayınlanan resmi bir duyuruda, BitMEX sahibi ve işletmecisi HDR Global Trading, kısa süre önce Bitcoin Core yazılım projesinin yeni resmi koruyucusu olduğunu belirtti. Bitcoin Core, bitcoin düğümü olarak hizmet veren ve ödemeleri tam olarak doğrulayan bir Bitcoin cüzdanı sağlayan ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Bitcoin’in referans uygulaması olarak kabul edilen ve büyük bir farkla en çok kullanılan uygulamadır.  Resmi koruyucu olması, geliştiricinin anahtarının GitHub’daki “güvenilir anahtarlar listesi” dosyasına eklendiği anlamına gelir ve ona Bitcoin Core kod tabanında yapılan değişikliklerde birleştirme olanağı sağlar. 

HDR Global Trading, kararını, kripto para gelişimini ilerletmek için – genellikle gönüllü olarak – çalışanlara maddi destek sunmanın bir yolu olarak sundu:

“HDR Global Trading Limited, şifreleme parası alanındaki tüm diğer şirketler gibi, Bitcoin’in misyonuna ve ideallerine adanmış kodlayıcıların çalışmasına büyük ölçüde güveniyor. Şirketlerin fayda sağladıkları projelere geri dönmelerinin görevi olduğuna inanıyoruz.” 

Aynı şekilde, HDR Global Trading, hibenin “koşulsuz” olarak verildiğini iddia ediyor. Bu muhtemelen Ford’un BitMEX’in kendisine katkıda bulunmasının beklenmeyeceği anlamına geliyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın