BitMex Research, Bitcoin Ekosisteminin Çeşitli Geliştirme İşleriyle Geliştiğini Gösteriyor

Koronavirüs salgını sonrasında finansal kurumlar durma noktasına geldi. Dünyadaki hükümetler devam etmek için istedikleri zaman para basıyorlar. 2008 mali krizinin ardından yaratılan merkezi olmayan dijital para birimi olan Bitcoin de neredeyse %50 gibi büyük bir düşüş kaydetti.

Fiyat düşüşünün yanı sıra, Bitcoin ağı da düşen hash oranı, azalan madencilik zorluğunu gördü. Bu da birçokları arasında belirsizlik hissi yarattı. Ancak, BitMex Research’te yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Bitcoin’in güçlü olduğunu ve ağın 2014’ten daha sağlıklı olduğunu gösteriyor.

Araştırma raporu, Bitcoin ağının gelişiminin sadece Bitcoin çekirdek topluluğundan değil, aynı zamanda ağı daha ölçeklenebilir hale getirmek için sürekli çalışan kripto ekosisteminin de güçlendiğini gösteriyor.

BitMex raporu, Lightning Lab ve Blockstream’in Bitcoin ağına en büyük katkıda bulunanlar olduğunu ortaya koydu. Bu platformların her ikisi de, yan zincir çözümlerinin ölçeklendirilmesi için sürekli çalışmıştır. Bitcoin’in ölçeklenebilirliği son zamanlarda en büyük konuşma noktalarından biri olmuştur. Lightning Lab ve layer 2 çözümleri, ana ağdaki tıkanıklığı içerecek şekilde bir yan zincir olarak aktif geliştirilmektedir.

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Square uygulaması Bitcoin ağına katkıları açısından üçüncü sırada geliyor. Square, Lightning Network’e olan inancı ile tanınmaktadır. Daha güvenilir ve kullanıcı dostu hale getirmek için bunlara uygun olarak çalışmıştır.

Araştırma, ağa katkıda bulunan bağımsız geliştiricilere de dikkat çekiyor ve platformda çalışan en az 33 çekirdek geliştirici olduğuna inanıyor. Ancak, kolayca izlenemeyen birçok anonim katılımcı da var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.