Bitcoin Haberler

BitMEX CEO’su Hayes’ten Bitcoin İçin 50,000 Dolar Fiyat Tahmini

single-image

Lider kripto para birimi Bitcoin son bir kaç gündür büyük yükselişler göstermekte. Kripto para birimi ortalama 5,000 Dolar fiyat aralığı üzerinden kendisine alıcılarını bulmakta.

Bitcoin, 5,150 Dolar seviyelerini geçme girişiminde bulundu fakat başarısız oldu ve 5,050 Dolarlık fiyat aralığına geri dönüş sağladı. Bu geri dönüş boğa için bir kayıp olarak görülmüyor, Bitcoin 5,000 Dolar seviyesinin üstünde olduğu sürece piyasa yükselişe sahip olucak gibi gözüküyor ve en ufak bir kıvılcım ile ani yükselişe çıkabilir.

Geçen hafta fiyat düzeltmesinde piyasada düşüş eğilimi var gibi gözüküyor. Ancak son birkaç gün içerisinde bu düşüş baskısının azaldığı gözükmekte. Bu boğanın tekrar kendini gösterip bir başka yükseliş denemesine izin verebileceği anlamına gelebilir.

BitMex CEO’su Hayes, Bitcoin’in 2ile5 Yıl İçerisinde 50.000 Doları Görebilir

Kripto para borsası olan BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, son zamanlarda Bitcoin’in geleceği konusunda açıklama yapmaktan kaçınıyordu. Son öngörüsü, Bitcoin’in 6,000 Dolar altına düşmesine rağmen, Bitcoin’in yıl sonunda 50,000 Dolar üzerinden işlem yapmasını öngörmüştü. Fakat Bitcoin yıl sonunda 3,500 Dolar altında işlem gördü.

CEO, şimdi daha muhafazakar bir yaklaşımla yaklaştığını açıkladı. Venture Coinist dergisi üzerine yakın tarihli bir röportajda Hayes, yıl sonuna kadar Bitcoin için kısa vadeli 10,000 Dolar değerinde tahminde bulundu. Ardından önümüzdeki iki ila beş yıl içerisinde Bitcoin’in 50,000 Dolar değerine geleceğini düşündüğünü dile getirdi.

CEO’ya göre bu uzun vadeli tahmin’i için en önemli sebeplerinden biri, hükümetlerin normal paraları bırakmaları üzerindeki baskıları ve şu anda ilgi gören mobil para ile, dünyanın dört bir yanındaki insanlar Bitcoin ve diğer alt koin’leri kullanarak alış veriş yapma ve faydalarını keşfetme çabalarında bulunmalarıdır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz