BitGo’dan Kurumsal Yatırımcılar İçin Yeni Platform: BitGo Prime!

BitGo, kurumsal yatırımcıların risklerini azaltmak için BitGo Prime adında bir aracılık hizmeti başlattı.

Tüm Bitcoin işlemlerinin %20’sinden fazlasını gerçekleştirdiğini iddia eden kripto şirketi BitGo, bugün kurumsal yatırımcılar için temelde aracılık hizmeti olan BitGo Prime’ın tanıtımını yaptı.

BitGo Prime’ın başında, şirketin baş yöneticisi olarak adlandırılan Nick Carmi yer alacak. Carmi, BitGo’ya bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Tower Research Capital’den finansal hizmetler başkanı olarak katıldı. Daha önce Deutsche Bank, Barclays ve Lehman Brothers da dahil olmak üzere bankacılık dünyasında yer alıyordu.

Carmi yaptığı açıklamada, “Zorluğumuz, karmaşık teknoloji dünyasını geleneksel finansal piyasaların talepleriyle birleştiren yenilikçi, sürdürülebilir bir ticaret ve kredi işi kurmaktı.” dedi ve BitGo Prime’ın kripto para birimi ticareti üzerinde yeni bir kontrol düzeyi sunduğunu belirtti.

Giderek artan sayıda şirket, dijital varlıklar için ana broker olmak amacıyla mücadele ediyor. Bu tür kuruluşlar, borç verme, sermaye girişi ve saklama hizmetlerini de kapsayan çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. BitGo ise söz konusu yeni platform ile kripto krediyi, alım satımı ve saklama hizmetleri sunacak.

BitGo, yeni platformun yalnızca BitGO Prime müşterilerine sunulacak sigortalı soğuk depolamadan alım satım yapma imkanı sunacağını açıkladı. Varlıklar ise denetimli saklama hizmeti BitGO Trust’ta saklanacak.

Ek olarak BitGo Prime, başlatılmasının ardından ilk olarak Bitcoin ve Ethereum (ETH) ve ABD Doları için alım satım hizmetleri sunacak. Carmi, “Çok yakında en çok kullanılan 12 kripto para için daha destek ekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak BitGO, yeni kurumsal platformunun bir parçası olarak yatırımcılara anonimlik sözü veriyor. BitGO Prime müşterileri, alım satım işlemleri yaparken “tamamen anonim” kalacaklar.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.