BitGo’dan Kurumsal Yatırımcılar İçin Yeni Platform: BitGo Prime!

0
253

BitGo, kurumsal yatırımcıların risklerini azaltmak için BitGo Prime adında bir aracılık hizmeti başlattı.

Tüm Bitcoin işlemlerinin %20’sinden fazlasını gerçekleştirdiğini iddia eden kripto şirketi BitGo, bugün kurumsal yatırımcılar için temelde aracılık hizmeti olan BitGo Prime’ın tanıtımını yaptı.

BitGo Prime’ın başında, şirketin baş yöneticisi olarak adlandırılan Nick Carmi yer alacak. Carmi, BitGo’ya bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce Tower Research Capital’den finansal hizmetler başkanı olarak katıldı. Daha önce Deutsche Bank, Barclays ve Lehman Brothers da dahil olmak üzere bankacılık dünyasında yer alıyordu.

Carmi yaptığı açıklamada, “Zorluğumuz, karmaşık teknoloji dünyasını geleneksel finansal piyasaların talepleriyle birleştiren yenilikçi, sürdürülebilir bir ticaret ve kredi işi kurmaktı.” dedi ve BitGo Prime’ın kripto para birimi ticareti üzerinde yeni bir kontrol düzeyi sunduğunu belirtti.

Giderek artan sayıda şirket, dijital varlıklar için ana broker olmak amacıyla mücadele ediyor. Bu tür kuruluşlar, borç verme, sermaye girişi ve saklama hizmetlerini de kapsayan çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. BitGo ise söz konusu yeni platform ile kripto krediyi, alım satımı ve saklama hizmetleri sunacak.

BitGo, yeni platformun yalnızca BitGO Prime müşterilerine sunulacak sigortalı soğuk depolamadan alım satım yapma imkanı sunacağını açıkladı. Varlıklar ise denetimli saklama hizmeti BitGO Trust’ta saklanacak.

Ek olarak BitGo Prime, başlatılmasının ardından ilk olarak Bitcoin ve Ethereum (ETH) ve ABD Doları için alım satım hizmetleri sunacak. Carmi, “Çok yakında en çok kullanılan 12 kripto para için daha destek ekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak BitGO, yeni kurumsal platformunun bir parçası olarak yatırımcılara anonimlik sözü veriyor. BitGO Prime müşterileri, alım satım işlemleri yaparken “tamamen anonim” kalacaklar.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın