Bitfinex, 2016’da Çalınan Bitcoin’leri Kurtarmak İçin İlginç Bir Yol İzliyor

Saldırı (korsanlık) yoluyla para kaybetmek kripto endüstrisinde oldukça yaygın hale geldi. Bazıları saldırganlarla savaşmak için yasal yollara başvururken, Bitfinex’in farklı bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.

Bitfinex Farklı Bir Yol İzliyor

Kripto paralar, bilinmeyen olmaktan değerli olmaya dönüştü. Zaman almış olsa da, benimseme oranı da artırdı. Bu iyi gelişmelerin yanında istenmeyen durumlarda oluştu. Kripto endüstrisi yıllar boyunca çeşitli hack olaylarının yaşandığı yer haline geldi. Saldırıların büyüklüğü ne olursa olsun, bu saldırılar nedeniyle büyük miktarlarda kripto para birimi kayboldu. Yetkililer hala çözülmemiş bazı saldırıları araştırmaya devam ederken, önemli bir kripto para borsası saldırganları yakalamak için farklı bir yol izledi.

2016 yılında gerçekleşen bir saldırıda kaybedilen miktarı geri kazanmayı ümit eden kripto para borsası Bitfinex, bir ödül teklifinde bulundu. Bitfinex, BTC’leri geri verdikleri takdirde saldırganları ödüllendireceğini, bunun yanı sıra hiçbir tarafın kimliklerini öğrenme zorunluluğu olmayacağını belirtti. Borsanın ilk amacı hacker’larla iletişime geçmek.

2 Ağustos 2016’da, borsanın yaşadığı hack saldırısı yaklaşık 120.000 Bitcoin kaybına neden olmuştu. Blog yazısında Bitfinex, hackerların neredeyse 400 milyon dolar ile ödüllendirileceğini vurguladı. Aynı şekilde borsa, kurtarılan Bitcoin’in yüzde 5’inin bilgisayar korsanlarına ulaşmaya yardımcı olanlara gideceğini ileri sürdü.

Borsanın çözümünün işe yarayıp yaramayacağı henüz belirsiz. Ancak borsa bu duyuruyu yaptıktan kısa bir süre sonra, birkaç kişi saldırıya katılan herkesle adil bir anlaşma yapmak için borsaya övgüde bulundu. Ancak, birkaç kişi de kolluk kuvvetlerinin konuyu araştırmaya devam edeceğine dikkat çekti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.