Bitcoinle Harcama Yapmak!

1

Bitcoin başta olmak üzere her kripto para birimi için çeşitli sorular var ilgilenenlerin zihninde. Geleceği var mı? Sadece bir yatırım aracı mı ? Harcama aracı da olabilecek mi ? Günlük hayatta hızlı kullanıma uyumlu olabilir mi ? Güvenli mi ? Gibi gibi yüzlerce soru. Peki gelin biraz şu başlığı tartışalım bu haberimiz de .

Bitcoin günlük hayatta kullanılabilecek mi ?

Bir aracın günlük hayatta paranın yerine kullanılabilmesi için yani para olabilmesi için öncelikle bazı nitelikleri taşıması gerekiyor örneğin volatilitesinin düşük olması. Bitcon’in para yerine kullanılabilmesi için bu yüksek volatiliteden kurtulması gerekir. İnsanlar ve piyasalar yüksek volatiliteyi para yerine kullanamazlar. Paranın diğer bir özelliği ise taşınabilir olmasıdır.

Bitcoin ve diğer kripto paralar bu açıdan bakıldığında çok avantajlı çünkü arkalarındaki blockchain temeli her an ona ulaşabilmenize olanak sağlıyor hemde fiziksel olarak taşımadan. Paranın diğer bir özelliği ise bölünebilir olmasıdır. Peki Bitcoin bu özelliği taşıyor mu? Evet kah istediğiniz miktarda küçük parçada almanıza kâh da diğer alt koinleri kullanmanıza olanak sağlıyor.

Peki Bitcoin mevcut para ya ne gibi yenilikler ekliyor veya değişiklikler getiriyor. Bitcon’in fiziksel bir görünümünün olmaması yada fiziksel bir alan kaplamaması bir yenilik. Aynı zamanda ulusal olmaması, evrensel olmasıyla da doğuştan bir rezerv para gibi .

Bu özelliği sayesinde hiçbir devletin tekelinde olmaması da paraya getirdiği bir yenilik. Peki toplarsak konuyu. Bitcoin ilerde kullanılabilecek paralardan biri olma yolunda en büyük aday ama aşması gereken volatilite, uyum ve düzenleme gibi sorunları var. Bu sorunları aşarsa ve ilerde harcama yapabileceğimiz bir para olursa hiç kuşku yok ki paranın bildiğimiz niteliklerini de değiştirecektir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın