Bitcoin’in Zirve Koşusu Ve Yükselme Nedenleri

0

Bitcoin Türkiye saati ile 13:30’da 10.500 dolar civarında seyrediyor. Dün muazzam bur yükseliş kaydeden Bitcoin, yaklaşık %5’lik bir büyüme kaydetti. Bu gelişmelerle beraber Bitcoin, 186 milyar 892 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 65.8’ini oluşturdu.

Bitcoin’in Yükseliş Nedenleri

Bu yükselişin arkasında yatan sebepler nedir. Bazı uzmanlara göre Amerikan başkanı Donald Trump’ın attığı tweet. Çünkü Donald Trump’ın tweet attığı saat ile Bitcoin’in atağa geçtiği zaman neredeyse aynı. Bu şöyle bir yoruma sebeb veriyor. Bitcoin güvenli bir liman mi oluyor küresel piyasalarda. Tabiki bu cümleyi duyan birinin şaşırması çok normal. Çünkü Bitcoin gibi volatilitesi yüksek bir paranın güvenli liman olması çok kolay anlaşılabilir birşey değil. Ama bu tarz olaylardan etkilenmesi ilerideki pozisyonu için önemli olabilir.

Bitcoin’in yükselişindeki bir diğer sebeb de dün İngiltere’de olanlar.Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi (FCA) dün (Perşembe) bazı kripto para birimlerinin işlevlerini tanımlayarak hangi kripto para birimlerine yaptırım ve kural uygulanacağının belirlendiğini halka duyurdu. FCA, Bitcoin ve Ethereum gibi bazı kripto para birimlerini “takas paraları” olarak tanımlarken, bu dijital para birimlerine yaptırım uygulanmayacağını ama kara para aklamaya karşı alınan kurallara tabi olacaklarının altını çizdi.

Bu gelişmeler şüphesiz Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için olumlu gelişmeler. Teknik analizin dışında bu gelişmelerin Bitcoin başta olmak üzere piyasaya olumlu bir hava getirdiğini düşünmekteyiz

Peki, Bitcoin için yeni zirveler konuşulabilir mi?

Biz yaklaşık onbeş gündür bütün olumsuz ortama rağmen olumlu görüşlerimizi siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık. Nitekim Bitcoin düzeltmeden sonra kendine daha güvenen yapısı ile dar koridordan çıktı ve dirençleri bir bir kırmayı başardı.10.500 dolar direncinde soluklanan Bitcoin belkide fırtınadan önceki son sessizliği dinliyor. Bitcoin şu anda elli günlük ortalamasına çok yakın ama yeni zirvelerden bahis etmemiz için 11.700 dolar seviyesinde bulunan güçlü direnci kırması gerekir. Bu direnci kırabilmesi için de 10.500 dolar direncini ve 10.700 dolar dirençlerini çok güç kaybetmeden geçmesi gerekir.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın