Bitcoin’in Haftalık Analizi ve Olası Fiyat Senaryoları

Bitcoin Türkiye saati ile 12:30’da 9.470 Dolar civarında seyrediyor. Hafta sonundan beri yatırımcısını sıkıcı bir sıkışma ile karşı karşıya bırakan Bitcoin kırılma yapacak mı merak konusu. Bir kırılma gerçekleşecek ise bu kırılma aşağı yönlü mü yoksa yukarı yönlü mü olacak?  Gelin hep beraber analizimizde bu konuyu değerlendirelim.

Bitcoin Sıkıcı Bir Koridora Sıkıştı

Piyasanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’in en son, on dakika içinde 800 dolar erimesinden beri hiç bir kıpırdanma göstermemesi endişeleri arttırdı. Bitcoin 9.400 dolar seviyesinde bulunan güçlü desteğe dayanmış vaziyette, hafta sonu çoğu defa bu desteği yıkacak gibi olsa da bazen aşağısına düşse de hala tutunuyor.

Bitcoin 9.400 dolar seviyesine yaklaşması ile beraber 200 günlük ortalaması olan 6.300 dolar seviyesine de yaklaşmış durumda. Bu yaklaşma Bitcoin’in uzun vadede toplanması, büyük düşüşleri engellenmesi babında önemli. Bitcoin’in yukarı yönlü ivmesini kaybettiğini söylemek mümkün gibi gözüküyor.

Olası Senaryolar

Bitcoin’in bu koridorda sıkışmış olması aşağı yönlü bir hareketi daha mümkün kılıyor. Teknik analizden farklı olarak da gözlemlerimize bakarsak Bitcoin ne zaman uzun süreli bir sıkışma yaşasa bu sıkışmayı aşağı yönlü bir kırılma ile sonlandırıyor.

Biz bu olumsuzlukları görmekle beraber yukarı yönlü bir kırılmaya hala büyük oranda olasılık veriyoruz. Bitcoin için olumsuz bir havanın olmadığını görüyoruz. Ama okuyucularımıza tavsiyemiz aşağı veya yukarı yönlü kırılmanın muhtemel olması ile beraber aşağı yönlü kırılmanın daha muhtemel olmasıdır. Bu teknik analizin bir sonucudur. Bize sorarsanız ama Bayram alış verişinizi Bitcoin karşılayabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.