Bitcoin’in Günlük Fiyat Analizi

0

Bitcoin Türkiye saati ile 10.00’da 10.300 dolar civarında seyrediyor. Dün kapanışını 10.400 ile yapan Bitcoin bugün 100 dolarlık bir düşüş ile güne merhaba dedi. 10.200 dolar olan, 50 günlük ortalamasını geçen bitcoin bu seviyelerde tutunabilecek mi haberimizde…

Bitcoin’in Fiyatı Büyük Soru İşareti

Bitcoin son günlerde karışık seyirler izliyor. Piyasanın lider kripto parası, kendini psikolojik sınırın üstüne attıktan sonra 10.200 dolar bandında sıkışmıştı. Öyle ki 10.000 dolar noktasını destek, 10.200 dolar noktasını ise direnç kabul etmiştik. Bu sıkışıklıktan direnci kırarak çıkan Bitcoin, 50 günlük ortalamanın üstüne çıktı. Peki şimdi ne olacak?

Bitcoin için yukarı yönlü bir senaryo çizmeye çalışırsak önümüzdeki ilk geçilmesi gereken engel muhakkak 10.400 dolar seviyesi. Son güne baktığımızda da, piyasanın lider kripto parasının bu savaşı verdiğini görüyoruz. Bu kritik seviyenin geçilmesi halinde 10.900 noktası bir sonraki engel olacaktır. Bu seviyenin de geçilmesi ile beraber momentum iyice artacaktır ve önümüze gelen engel 11.700 noktası olacaktır. Bu engelden sonra ise yeni rekorların bizi beklemesi çok muhtemel olacaktır.

Son bir haftadır Bitcoin, Asya seansından kayıpla dönüyor. Bu kayıp giderek azalsa da halen daha bitmiş değil. Bu garip bir olay olarak göze çarpıyor. Son günlerde bu trend bitmeye yaklaşsa da dün gece de 100 dolarlık bir kayıp ile döndü. Son bir haftadır Bitcoin’in gün içindeki seyri de kalıplaşmış durumda. Bitcoin sabah saatlerine kayıp ile başlıyor ve gün sonuna doğru bu kayıbı telafi ediyor.

Dün gece küresel ortamda gerginliği artıracak söylemler oldu. ABD başkanı Donald Trump Çin’e uygulanan gümrük vergilerini arttırdığını söyledi. Bazı ürünlerde %10 olan vergiyi %15’e bazı ürünlerde ise %25 olan vergiyi %30’a çıkaracağı söyledi. Bu söylem henüz Bitcoin karşısında bir anlam ifade etmedi. Piyasaların açılması ile bir miktar etkisi olabilir…

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın