Bitcoin’in Fiyatı Toparlanmaya Devam Ediyor, İşte Önemli Seviyeler

0

Bitcoin fiyatlarını değerlendiren bir piyasa analisti, Bitcoin piyasalarında bir yükseliş trendi için gerekli olan şartları değerlendirdi.

Bitcoin (BTC) fiyatını değerlendiren bir kripto analisti, uzun vadeli hareketler üzerinden ortalama verileri yorumladı ve Bitcoin’in fiyatında bir tahminde bulundu. Analiste göre Bitcoin’in yükselişe geçmesi için birtakım önemli seviyeleri aşması gerekiyor.

29 Eylül tarihinde Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan analist ve yatırımcı Rekt Capital, Bitcoin fiyatında bir toparlanma belirtisi gördüğünü belirtti fakat makro faktörlerin henüz yeterli seviyeye gelmediğini de ekledi.

Uzun vadeli fiyat analizi yapan analist, kritik seviyenin şu an 43.600 dolar olduğunu belirtti. 21 günlük hareketli ortalama değerinin altına gerileyen BTC/USD paritesi, 40.000 doların üzerindeki bir seviyede kalması, bu paritede bir toparlanma ihtiyacı doğurduğunu belirtti ve şunları ekledi:

“Bitcoin fiyatı, geçen hafta 40.000 doların altına geriledikten sonra yeniden bir yükseliş potansiyeli kazanması için bu hafta 43.600 dolar seviyesine doğru çıkması gerekmekte.”

Piyasa verilerine göre BTC son 7 günlük ortalamada 40.837 dolar seviyesini aştı ve bu yönüyle 21 haftalık hareketli ortalama (MA) değerinin üzerine çıkmayı başardı. Analist, 11 günlük hareketli ortalama verisiyle hesaplanan “Pi Cycle MA” göstergesine dikkat çekti ve son bir haftadır paritenin bu seviyeye temas edip yukarı sıçradığını vurguladı.

Paritenin kısa vadeli fiyat hareketine bakıldığında ise hem 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) hem de 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) verilerinin aşağı yöneldiği, göreceli güç endeksinin (RSI) orta noktanın hemen altında olduğu gözüküyor. Analiste göre şu an avantaj “ayılardan” yana. Bu haberin yayına alındığı saatlerde Bitcoin 42.200 dolar seviyelerinden işlem görmekte.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın