Bitcoin’in Fiyat Hareketi ve Kripto Pazarının Genel Değerlendirmesi

Piyasa büyüklüğüne göre sıraladığımızda ilk 10 kripto para 9 Aralık pazartesi itibariyle yeşil renge boyanmış durumda. Fakat, fiyatlar kayda değer bir yükselişten çok yerinde sayıyor.

Kasım ayı kripto dünyasına pek yaramadı ve genel bir düşüş hakimdi. Kripto paraları hakimiyeti altında alan lider kripto para Bitcoin‘in düşmesi de şüphesiz piyasa fiyatlarında aşağı yönlü bir baskı yarattı.

Büyük ağabeylerinin hakimiyetinden kurtulmak ve kendini ispatlamak isteyen küçük kardeşler XRP ve Ethereum’da da durum kötü gidiyor. Son zamanlarda Güncellemeler ve anlaşmalarla anılan bu iki kripto para, halen iyi bir performans gösterebilmiş değil. Kripto piyasası, 2017’deki efsanevi yükselişini unutmuş ve inzivaya çekilmiş gibi görünüyor.

Ethereum

Ethereum, İstanbul Hard Fork’unu başarıyla gerçekleştirdi. Bu sene içindeki 3. Hard Fork’u gerçekleştiren Ethereum ağı, güvenlik açıklarını gidermek ve yapılan işlemleri hızlandırmak için yoğun mesai harcıyor. Fakat, bu mesailer Ethereum’un fiyatı üzerinde önemli değişiklikler yaratmadı. 9 Kasım’da 184 Dolar seviyesinde olan kripto para, bir ay içinde yüzde 36 değer kaybederek 9 Aralık itibari ile 151 Dolar’a düştü. Ethereum için işler kötü gitsede, güncellemeleri nedeniyle 2020 yılında iyi bir performans göstermesi bekleniyor.

Ripple (XRP)

Ripple’ın amiral gemisi XRP’de de durum pek iç açıcı değil. 6 Kasım’da 0,31 Dolar seviyesine yükselen kripto para, şu an 0,22 Dolar seviyesinde işlem görüyor. 0,30 Dolar’da bulunan direnç seviyesinin üzerinde kapatma yapamayan kripto para yatırımcılarının umutlarını tüketiyor. Kısa vadede Ripple şirketinin yaptığı XRP satışlarıyla değerini arttıramayan kripto para, uzun vadede ise yüksek işlem hacmiyle avantaj sağlayacak paralar arasında duruyor.

Bitcoin

Bitcoin’de ise kafalar karışık. Genel olarak, halving nedeniyle yükseliş beklentisi hakim olsa da bazıları için Bitcoin, artış için henüz hazır degil ve bulunduğu yerde tutunması da zor görünüyor. Halving, Bitcoin üzerindeki etkisini genelde bir sonraki yıl Boğa koşusuyla (yükseliş trendi) gösteriyor. Fakat, Son zamanlarda oldukça değer kaybettiği için, pek çok yatırımcı, bu seviyenin dip olduğunu ve alım fırsatı sunduğunu düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.