Mart 13, 2020

Bitcoin’in Düştüğü Sırada Erişime Kapanan Kripto Borsasından Açıklama

Küresel borsalar son 24 saat içinde büyük çöküşler yaşadı ve maalesef buna kripto para sektörü de dahil oldu. Corona virüs, yaşanan bu durumda katalizör gibi görünüyor ve salgın kötüleştikçe, hisse senetleri de kötüye gidiyor diyebiliriz. Pekçok kripto para firması, son 24 saat içinde ciddi kayıplar yaşadı.

Bunun yanında alım satım devi BitMEX’de, Bitcoin fiyatı 3.700 dolara kadar düştüğünde beklenmedik bir arıza yaşandı. Arıza nedeniyle BitMEX, 25 dakika boyunca erişime kapandı.

Yaşanan bu gelişmenin ardında BitMEX, sert eleştirilere maruz kaldı. Rakip borsa FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried’a göre BitMEX’in piyasa koşullarına göre davranamaması Bitcoin’in düşüşünü hızlandırdı. Bunun sonucunda platformun hizmet vermeye başlayınca da Bitcoin iyileşme gösterdi. BitMEX bu teorileri yalanladı ve yetkili isim bunların bir komplo teorisi olduğunu söyledi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan BitMEX’in yaptığı açıklama ise şu şekildeydi:

“13 Mart 2020 saat 02:16-02:40 UTC arasında bulut hizmeti sağlayıcımızda işlemlerin gecikmesine neden olan bir donanım problemi tespit etti.”

Son olarak borsa, son bir yıl içindeki en çok satış talebini aldı ve Bitcoin vadeli işlem hacmi rekor kırdı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.