Bitcoin’in Daha Değerli Olması İçin Size 6 Trilyon Sebep

0
348

24 Mart’ta, Beyaz Saray ABD ekonomisini koronavirüs pandemisine karşı güçlendirmek için yeni bir acil durum paketi açıkladı. Beyaz Saray’ın üst düzey ekonomik danışmanı Larry Kudlow’a göre, kurtarma paketinin yaklaşık 6 trilyon Dolar olması bekleniyor. Nihayetinde, ABD’nin tüm tarihindeki “en büyük mali paketi” olacak.

Capriole’den Charles Edwards’a göre, bu devasa yardım paketi, BTC’nin daha değerli olması için 6 trilyon neden sunuyor.

Dünkü brifingde, Beyaz Saray ABD’nin 6 trilyon Dolar’a ulaşacak bir koronavirüs yardım paketi başlatmaya hazır olduğunu açıkladı. Bu miktarın 4 trilyon Dolar’ı Federal Rezerv tarafından borçlandırılacakken, 2 trilyon Dolar Amerikan vatandaşlarına doğrudan verilecek.

Bugün itibariyle, Senato ve Beyaz Saray sonunda 2 trilyon Dolar’lık teşvik paketi üzerinde anlaştılar. Bu nedenle, Amerikalılar 1.200 Dolar’lık çek alacaklar.

Bu miktarın sadece 20’de biri bitcoin’e akarsa, Bitcoin’in mevcut piyasa değerinin %15 oranında artmasına sebep olacaktır.

Ayrıca, Casa Jameson Lopp’ın kurucu ortağı ve CTO’su, Amerika Birleşik Devletleri’nin piyasaya sürdüğü trilyon Dolar’lık teşvik paketinin temel olarak 50 Bitcoin ağına eşdeğer olduğunu belirtti.

Özellikle, trilyonlardan bahsetmek bugün koronavirüs ekonomisinde bir norm haline geldi. Binance CEO’su Changpeng Zhao kısa süre önce Bitcoin’in şu anda içinde bulunduğumuz çılgın para basma dünyasında yaklaşık 2 trilyon Dolar’lık bir piyasa değerine nasıl çıkabileceğini düşündü.

Zhao’ya göre, kripto yatırımcılarının çoğu BTC’lerini uzun vadede tutuyor. Böylece, merkez bankaları tarafından ekonomiye enjekte edilen trilyonların küçük bir kısmı kripto pazarına girerse, BTC’nin 100.000 Dolar değerine ulaşması artık hayali bir hedef olmayacak.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın