Analizler Bitcoin Haberler Manşet

Bitcoin’in Boğa Sezonunda İkinci Yarı Başlıyor

single-image

Bitcoin Türkiye saati ile 11:30’da 11.800 dolar civarında seyrediyor. Dar koridor içinde sıkışık bir git gel yaşayan Bitcoin için 2 farklı görüş hakim. Şu zamana kadar kâr eden kitlenin yüzde 10 ile 15 arasında satış yapması ve daha da yükseleceğini düşünen kitlenin yüzde 10 ile 12 arasında alım yapması belkide bu sıkışıklığın en büyük nedeni. Bu veri aynı zamanda iki farklı görüşün olduğunu gösteriyor. Bunlardan biri Bitcoin boğa sezonunu tamamladı diğeri ise daha yeni başlıyor fikri. Peki, hangi fikir daha olağan? Cevabı haberimizde…

Bitcoin Neden Yükseldi?

Bitcoin’in boğa sezonunun bitip bitmediğini anlamak için öncelikle bu sezona nasıl girdiğimize bakalım. Bitcoin orta şiddetli bir düzeltme hareketinden çıkmıştı. Bu çıkışın başlangıcında İngiltere’den gelen kripto paraları tanıma ve düzenleme haberi yer aldı.

Daha sonra ABD başkanı Donald Trump’ın attığı tweet ile bitcoin yükselişe geçti. Bilindiği üzere bu tweet Çin’e yeni vergi ambargosu içeriyordu ve bu da küresel krizin daha da büyüyeceği anlamına geliyordu, nitekim öyle de oldu.

Bitcoin bütün bu gelişmelerin ışığında önce psikolojik sınır olan 10.000 doları daha sonra en büyük direnç olan 11.700 doları daha sonra da 12.100 dolar direncini kırmıştı. Ama daha sonra satış baskısıyla beraber geri çekildi ve şu an 11.800 dolar civarında seyrediyor.

Bitcoin’in Boğa Sezonu Bitti Mi?

Bitcoin yükselişe geçtiği günden beri yeni bir zirve yapacağı konuşuluyordu ama bu zirve kısa vadede gelmedi. Zamanın uzaması ile beraber satış baskısı arttı. Bu satışlar kâr edenlerden ve daha fazla riske girmeyenlerden geldi. Bu aşamada bir çok analist ve uzman Bitcoin’in yeni bir rekor kıracağını konuşuyor.

Bitcoin için veriler gayet sağlıklı ve güçlü gözüküyor. Bu da yeni bir rekorun geleceği olasılığını arttırıyor. 11.700 direnci kırılmış ama hala 12.100 kalıcı olarak kırılamadı. Bu direnç şu anda en önemli ve yakın direnç noktası. Bu dirençten sonra 13.400 dolar noktasında bulunan direnç bir başka önemli bir direnç. Destek noktaları ise 11.800 ve 11.600 noktaları olmaya devam ediyor.

Bütün bu veriler ele alındığında Bitcoin şu anda devre arasında diyebiliriz. Yani, Bitcoin’in boğa sezonunun ikinci yarısına başlaması çok yakın…

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz