Bitcoin’i Daha Önce Doğru Tahmin Eden Ünlü Analist, Bitcoin (BTC) Görünümünü Açıkladı

0
Bitcoin'i Daha Önce Doğru Tahmin Eden Ünlü Analist, Bitcoin (BTC) Görünümünü Açıkladı

Popüler bir kripto analisti, öncü kripto varlığının fiyatı düşük kalsa bile Bitcoin (BTC) hakkında ‘yükseliş’ hissiyatının devam ettiğini belirtti.

Smart Contracter takma adıyla tanınan bir analist ve tüccar, Twitter hesabında Bitcoin’in ‘salınım başarısızlığı modeli’ olarak da bilinen bir ‘tersine dönüş modeli’ oluşturduğunu belirtti.

Fiyat bir düşüş trendinde yeni bir dip seviyeye ulaşamadığında veya bir yükseliş trendinde yeni bir zirveye ulaşamadığında bir salınım başarısızlığı modeli oluşur, bu da bir trendin tersine çevrildiğinin sinyalini verir.

Smart Contracter ayrıca 0 ile 100 arasında değişen değerlere sahip bir duyarlılık göstergesi olan Bitcoin Fear & Greed Index’in günlerce alt çeyrekte kaldığını da ekledi.

0-24 arasındaki değerler, ‘aşırı korkunun’ yaygın olduğunu, 25-49 arası puanlar ise ‘korkuyu’ temsil etmektedir. 51 ile 74 arası bir puan piyasa açgözlülüğünü gösterirken, 75’in üzerindeki bir puan aşırı açgözlülüğü gösterir. Skor 24’ün üzerine en son 3 Ocak’ta çıkmıştı.

Kripto trader’ına göre, 18 Ocak’ta 41.000 doların altına düşmeden biten Bitcoin (BTC) fiyat hareketinin, dibin gerçekleştiğinin bir göstergesi olacaktır.

“Bitcoin için yapısal destek/0.618 [Fibonnaci seviyesi] üzerinde güzel bir yükseliş Swing Başarısızlık Modeli oluşturuyor, ayrıca neredeyse 3 haftadır aşırı korku bölgesindeyiz.

Bence günlük mum 18 Ocak 2021’de bir saatte kabaca 41.000 doların üzerinde kapanırsa, dip geldi.”

Bitcoin, yazı yazılırken 41,901 dolardan işlem görüyor ve 18 Ocak’ta ulaşılan en düşük seviye ise 41,250 dolar.

2018 yılının ortalarında, Bitcoin fiyatı 5.000 doların üzerinde işlem görürken Smart Contracter, amiral gemisi kripto para biriminin 3.200 dolar civarında dibe vuracağını doğru bir şekilde tahmin etti.

Tahmini, o yılın Aralık ayında BTC’nin bir ralliden önce 3.156 dolara düştüğünde gerçekleşti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın