Bitcoin’de Önemli Gösterge Ne Söylüyor?

0

Bitcoin’de Korku ve Açgözlülük Endeksi

Sadece birkaç gün önce Bitcoin yatırımcıları yükselişe geçti. Birkaç gün boyunca 10.000 dolar’ın en düşük seviyesinde kaldıktan sonra, kripto para birimi aniden patladı ve önemli dirençleri geçti. Satın alma baskısının artmasından sonra 11.000 doları bile gördü.

Bu artışın, daha yüksek artışı tetiklediği düşüncesine neden oldu, çünkü 10,800 dolar ve diğer önemli teknik seviyelerin geri kazanılması olumlu bir işaretti.

Ancak düşünceler hızla sona erdi, Salı günü fiyatlarda düşüş yaşandı. Bitcoin bir kez daha 10.000 dolar’ın altına düştü ve beş basamakta kaldı. Kripto para, günde % 4 düştü.

Bu sebeple Korku ve Açgözlülük Endeksi, daha önce görülmemiş bir seviyeye indi. Kripto para piyasasında yaygın olarak kullanılan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin gördüğü tarihin en düşük seviyesi herkesi şaşırttı. Şöyle ki BTC’nin 3.150 dolar’lık alt fiyatına sahip olduğu dönemden % 300 daha fazla işlem yaptığı düşünülüyor. Bitcoin’in 3150 dolar seviyesindeyken bile en fazla 9’a kadar düşmüştü. Şimdi fiyatın çok daha yüksek olmasına karşın 5 değerini veriyor.

Endekse ev sahipliği yapan web sitesi, kripto-para birimi yatırımcılarının ne kadar ilerlediğini anlamak için dalgalanma, pazar momentumu ve hacminin, sosyal medya trendlerinin, anketlerin, hakimiyetin ve Google Trendlerinin adil bir karışımını analiz ettiğini iddia ediyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın