Bitcoin’de Gerçekleşen Kayıp Büyük Çöküşü Tetikleyebilir!

0
Bitcoin’de Gerçekleşen Kayıp Büyük Çöküşü Tetikleyebilir!

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu hafta büyük bir satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Güne düşüşle başlayan BTC, 20.000 dolar civarında işlem görüyor. Genel olarak bakıldığında bu hafta büyük çaplı satış ve tasfiyelerin haftası oldu. On-chain veri sağlayıcı Glassnode konuya ilişkin bir rapor yayınladı.

“Bitcoin yatırımcıları geçtiğimiz hafta tarihin en büyük ‘USD’ cinsinden ‘gerçekleşen kaybına’ odaklandı. Bu hafta zincirde harcanan BTC, 4,23 milyar doların üzerinde net zarar kaydetti. Bu, 2021’deki tüm büyük satışları dahi gölgede bırakıyor ve Mart 2020’den 3 kat daha büyük seviyede gerçekleşti.”

bitcoin durum analizi

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Glassnode, kısa vadeli sahiplerinin (STH) karşı karşıya kaldığı gerçekleşen kayıpları, günlük Piyasa Değerinin %0.01’i oranında olduğunu belirtti. “Önemli olmakla birlikte, bu STH kayıpları son 5 yıldaki büyük satışlar kadar büyük değil”.

Öte yandan, Bitcoin uzun vadeli sahiplerin (LTH), günlük Piyasa Değerinin %0,007’sine eşit büyük kayıplar gerçekleştirdiğinin de altını çizdi. “Bu, neredeyse Mart 2020 kadar yüksek ve 2021-22 döngüsündeki ilk büyük LTH kapitülasyon olayı.”

Bitcoin’de Büyük Tasfiye Yolda mı?

Bitcoin, Çarşamba günkü Fed faiz açıklamasından sonra bir rahatlama rallisi kaydetti ancak bu yükseliş ivmesini koruyamadı. Bitcoin, son 24 saat içerisinde 20.000 dolarda yer alan desteğinde başka bir büyük satış yaşıyor.

Popüler kripto analisti Lark Davis ise konuya ilişkin görüşlerini şu sözlerle açıkladı: “Bitcoin 20.000 doları ve Ethereum 1000 doları kaybederse işler çok hızlı değişebilir, hazır olun. Çok sayıda tasfiye büyük bir çöküş yaratabilir”.

Bloomberg’e konuşan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ABD’nin resesyona girme şansının arttığını belirtti. Fed’in şu anda nihai hedefi yükselen enflasyonu azaltmak ve önümüzdeki yıl daha fazla faiz artırımı ilan edecek.

İlgili Haber  Bitcoin ve Ethereum'un İyileşmesi Zaman Alacak! - Mike Novogratz

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın