Bitcoin Yeniden Zirveye Çıkabilir Mi?

0
247

Mart ayındaki 3.700 dolar seviyesinden bu yana, Bitcoin son derece iyi performans gösterdi ve yakın zamanda 10.000 dolara kadar yükseldi. En düşük seviyelerden gelen hareket oldukça etkileyiciydi. Bitcoin, dünya ekonomik durgunlukla boğuşurken ana akım medyanın dikkatini çekiyor. Bununla birlikte analistler iyimserliklerini koruyarak önümüzdeki yıllarda 20.000 dolardan daha yüksek seviyelerin muhtemel olduğunu iddia ediyor. Biliyorsunuz 20 bin dolar seviyesi Bitcoin’in tarihi boyunca gördüğü en yüksek seviye.

Bu düşünceyi ortaya koyan analistler arasında Galaxy Digital’den Mike Novogratz, Real Vision’dan Raoul Pal ve Pantera Capital’den Dan Morehead var. Ayrıca, Gemini kripto borsasının arkasında olan Winkelvoss Twins gibi kişiler de yer alıyor.

Para Basma Politikaları Bitcoin Fiyatını Etkiler Mi?

Bu kişilerin çoğu için, yükseliş hissinin kaynakları şunlar: merkez bankaları ve hükümetler. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, COVID-19’un patlak vermesi ve müteakip kilitlenmeler büyüyen ekonomik krize neden oldu. Dünya mali yetkilileri de bu duruma yanıt vermek için trilyonlarca dolar bastı.

Sadece Federal Rezerv, geçtiğimiz iki ay içinde bilançosuna 2 trilyon dolardan fazla para ekledi. Yukarıda ismi geçen Bitcoin taraftarları, bu makroekonomik eğilimin kıt ve merkezi olmayan bir varlığın değerini kanıtlamasını bekliyor.

Ayrıca Elon Musk’da geçen hafta yaptığı açıklamada hükümetlerin ve merkez bankalarının “büyük para birimi ihracı”nın Bitcoin’in “sağlam görünmesine” neden olduğunu belirtti.

Piyasa fikir birliği Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda yeni zirvelere ulaşacağı yönünde olsa da, kripto para birimi önce kısa vadede bir düzeltmeye tabi tutulabilir. Son olarak Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle %4.67’lik artışla 9.928 dolardan işlem görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın