Bitcoin ve Ethereum Adres Sayılarında Yeni Rekor!

Hem Ethereum hem de Bitcoin ağlarındaki değeri sıfırdan farklı adreslerin her biri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Glassnode ekibi tarafından paylaşılan on-chain verilere göre, Bitcoin ağındaki değeri sıfırdan farklı adreslerin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 32.925.521’e ulaştı. Aşağıda, 2009’dan beri Bitcoin adreslerinin etkileyici büyümesini gösteren grafiğini görebilirsiniz.

Ethereum’da ise, değeri sıfırdan farklı adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 50.656.493’e ulaştı. Aşağıda, Ethereum ağındaki sıfırdan farklı bir değere sahip adreslerin sayısındaki artışı gösteren Glassnode’dan grafiği bulunuyor.

Her iki grafikten de, Bitcoin ve Ethereum adreslerinin sayısının bir S Benimseme Eğrisinin normal yörüngesini takip ettiği görülebilir. Grafiklerden, benimsemenin henüz plato aşamasına gelmediği anlamı çıkıyor. Bu da kripto endüstrisinin hala erken safhasında olduğumuzu gösteriyor. Bilmeyenler için S Benimsenme/Adaptasyon eğrisi aşağıdaki gibi bir görüm çizer.

Deneyimli Bitcoin analisti Willy Woo, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in benimsenmesi hakkında yorum yaptı ve bugüne kadar herhangi bir teknoloji altyapısından daha hızlı büyüdüğüne dikkat çekti. BTC teknolojik büyümesini internet ve cep telefonu teknolojileri ile karşılaştıran Woo, “tarihteki en hızlı tırmanışlarından biri gerçekleşecek” ifadeleri ile BTC benimsenmesine dair beklentilerini diler getirdi.

“En iyi tahminim, dünya nüfusunun yüzde 1.7’sinin Bitcoin’e yöneldiği, yüzde 1.3 alt sınır. Yüzde 1.7’de Bitcoin, bu benimseme s-eğrisine bile başlamadı. Bir yol çizmek üzere, mevcut büyüme ile tarihteki en hızlı tırmanışlardan biri gerçekleşecektir.”

Mevcut benimsenme oranı sayesinde hem Bitcoin hem de Ethereum’un potansiyelini gören yatırımcılar, BTC ve ETH’yi de toplamakla meşguller, böylece her iki ağda da sıfırdan farklı adreslerde artışa katkıda bulunuyorlar.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.