Bitcoin ve Altcoinlerin Günlük Analizi

0

Bitcoin Türkiye saati ile 09:00’da 10.700 dolar civarında seyrediyor. Sabah saatlerinde küçük yükseliş yaşayan Bitcoin, 50 günlük ortalamasının üstüne çıktı. Bitcoin gün içinde yükseliş trendini koruyabilecek mi? Ara direnç seviyesi olan 10.700 dolar noktasını geçebilecek mi? Bütün bu soruların cevabı detaylı olarak haberimizde…

Volatilite Düşüyor

Bitcoin uzun zamandır 10.700 dolar direncinde takılı kalmış durumda. Yaklaşık olarak 300 dolarlık bir bantta aşağı ve yukarı giden Bitcoin, bilindik volatilitesinden uzakta bir seyir izliyor. Bu seyir, uzun vadede Bitcoin için olumlu bir gösterge olabilir. Çünkü Bitcoin’in en çok şikayete maruz kaldığı konu, yüksek volatilitesi.

Piyasanın lider kripto parası, hafta başından beri ana direnç noktası olmayan 10.700 dolar direncini kırmaya çalışıyor. Görece olarak daha zayıf bir direnç seviyesi olsa da Bitcoin’i uzunca bir süre oyaladı diyebiliriz.

Dünyada gelişmeler bir hayli yoğun şekilde ilerliyor. Bu gelişmeler karşısında TL güçleniyor, dolar ve euro düşüyor. Bitcoin’i daha çok ilgilendiren Altın ise son günlerde sert düşüşler yaşıyor. Ticaret savaşları, Brexit, Arjantin olayları piyasaları hareketli tutmaya devam ederken piyasanın lider kripto parası, bu gelişmelere karşı kapalı bir tutum izliyor. Bitcoin için tutarlı bir davranış…

Bitcoin’in teknik verileri olumlu göstergeler vermeye devam ediyor. Dominance değeri %70 bandının üstünde. Bu olumlu havanın devam etmesi muhtemel gözüküyor. Bitcoin’in ana direnç seviyesi olan 11.700 doları test etmesinin ihtimali yüksek. Bu seviyeden sonra ise 13.400 dolar direnci geliyor.

Bitcoin’in dominance değerinin yüksek olması, altcoinlerde yarattığı yıkımın sürmesine neden oluyor. Altcoinlerde bir toparlanmayı ancak Bitcoin’in düzenli yükseliş trendine girmesi ile görebiliriz. Bitcoin’in ani çıkışları altcoinlerden para koparabilir ama daha sağlıklı yükselişler el ele bir yükselişi tetikler.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın