Bitcoin ve Altcoin’ler Güne Düşüşle Başladı

0
Bitcoin ve Altcoin'ler Güne Düşüşle Başladı

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın enflasyonla mücadele oldukça kararlı olunacağı vurgusunun ardından kripto para fiyatları rahat kalmış ve biraz yükselmeyi başarmıştı. Bitcoin fiyatı şu sıralar 20.900 dolar civarında işlem görüyordu ve önceki işlem gününe kadar değer kaybetmeye devam etti.

Bitcoin fiyatındaki düşüş hareketinin devam etmesi halinde 20.000 dolarda yer alan kritik desteği kırılması oldukça muhtemel görünüyor. Bu desteği kırılması sonrasında yeni tasfiyelerin yaşanıp yaşanmayacağıyla ilgili sorular ve tartışmalar devam ediyor.

Bitcoin fiyat grafii

Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolarlık Seviyeye Çok Yakın

Kripto para piyasaları son birkaç aydır ‘hisse senetleri piyasası’ ile oldukça güçlü bir korelasyon gösteriyor. Bu korelasyonun bozulup bozulmadığıyla ilgili tartışmalar devam ederken, fiyat grafiğinde korelasyonun devam ettiği görülebiliyordu.

“Kripto paralarda ayı piyasası devam ederken Tether sahibi büyük cüzdanların sahip olduğu oran düşmeye devam ediyor. USDT’de 100 bin ile 10 milyon dolar tutan adresler, 18 ay önce arzı en yüksek düzeyde tuttuklarından bu yana tuttukları varlıkların -%50,5’ini azalttı. -Santiment.”

Santiment

En büyük altcoin Ethereum ise en son bir yıl önce ziyaret ettiği 1050 dolarlık seviyeleri test ediyor. Bu test esnasında fiyat kaybetmeye devam eden ETH, diğer altcoin’lerde de düşüşü tetikledi.

Piyasalardaki korku devam ettiği sürece insanlar ‘nakit parayı’ tutmayı tercih edecektir. Bu, 2008 mali krizinin zirvesinde tasfiyelerle mücadele eden firmalar ve bu yaz kripto para erimesinin çapraz ateşine yakalanan firmalar için geçerliydi.

Singapur merkezli Three Arrows Capital ise artık herkesin odağına girdi. Kripto hedge fonu, endüstrinin en üretken yatırımcılarından birisi olarak da biliniyor ve bu konuda atılım yapmaktan geri durmuyor. Şirketin büyük kripto varlık borcu aldığı da biliniyor olsa da pozisyonlarında 400 milyon dolarlık tasfiyeyle karşı karşıya gibi görünüyor.

Messari’nin fon profili uzmanlarına göre firmanın bu yıl içerisinde %58 oranında değer kaybettiğini ve bu durumun da büyük sorunları ve soruları beraberinde getirdiğini belirtiyor. Zincir üstü verilere göre fonun hisseli Ethereum’u tasfiye ederek borcunu ödemeye çalıştığını gösteriyor.

Genel kripto para piyasa değeri 896 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %44’te yer alıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın