Bitcoin Teknik Analizi: Yükseliş Hareketi Başladı, İşte Hedef Seviye!

Bitcoin fiyatı bir önceki uzun vadeli direnç bölgesinden toparlanmaya başladı ve kısa vadeli yükseliş sinyalleri oluşturuyor. Bu da fiyatın yükselmeye devam edebileceğini gösteren önemli bir sinyal.

Haftalık grafik BTC’nin ters baş ve omuz formasyonunu tamamladığını ve 12-19 Haziran haftasında boyun çizgisini destek olarak başarıyla teyit ettiğini gösteriyor. Bu durum, fiyatın bir sonraki hafta 31.500 dolar seviyesindeki kilit direnç bölgesine keskin bir şekilde yükselmesine yardımcı oldu.

Fiyat bir ret yemiş olsa da kaydedilen güçlü toparlanma, rallilerde bir satış yapmaktan çok düşüşlerde satın alma eğiliminin arttığını ortaya koyuyor.

Şu anda BTC, ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinden bir kez daha toparlanma sürecinde ve bir yükseliş pin bar mumu oluşturuyor. Eğer başarılı olursa, haftalık RSI’daki gizli yükseliş sapmasını teyit edecek ve bu da genellikle yükseliş trendinin devam etmesine yol açan bir yükseliş sinyali olacaktır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu durumun gerçekleşmesi formasyonun yüksekliğini kırılma noktasına bağlayarak hesaplanan 35.000 dolarlık hedefe doğru ilerletecektir.

bitcoin analiz

Günlük grafik, fiyatın haftalık zaman diliminde sıçrama yapmayı başaracağını gösteriyor. BTC fiyatının 25.500 dolar destek bölgesinin (mavi elips) altında yanlış bir kırılma yarattığını gösteriyor. Bu, genellikle güçlü yukarı yönlü hareketlere yol açan bir yükseliş sinyalidir.

Grafiklere bakıldığında fiyatın o dönemden bu yana yükseldiği ve 26.400 doları aştığı görülebilir. Günlük RSI, tüm yukarı yönlü hareketten önce önemli bir yükseliş sapması oluşturdu ve 50’nin üzerinde, mevcut yukarı yönlü hareketini destekledi.

Bu nedenle, Bitcoin önümüzdeki günlerde 28.000 dolarlık bir sonraki küçük direnç bölgesine yükselebilir gibi görünüyor. Bu seviyenin aşılması BTC’nin 31.500 dolarlık önemli bir direnç bölgesine ulaşmasına yardımcı olacaktır.

Bitcoin USDT analizi

Teknik beklentiler BTC’nin önümüzdeki günlerde daha da yükselebileceğini gösteriyor. En yakın hedef 28.000, ardından 31.500 ve 35.000 dolar olarak görülüyor.

Bu yükseliş görünümü, BTC’nin 25.500 doların altında kapanışla birlikte geçersiz olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.