Bitcoin Tehlikede Mi? Kripto Para Sadece Birkaç Ay İçinde %50 Düşüş Yaşadı

0

Son zamanlarda kripto paralara olan ilgi gittikçe artıyor, birçok insan fiyatı artabileceği için Bitcoin‘e yatırım yapıyor. Ancak, Ocak ayından beri, Bitcoin’in değeri dar bir aralıkta gidip geliyor. 3.200$’dan 4.000$’a, 4,200$’ın üstündeki temel meydan okuma seviyelerinden kurtulamadı.

Eylül ayından beri, Bitcoin düşük seviyeyi sürdürüyor, 6.100$ ila 6.700$ arasında gidip geliyor. Şu anki durumda Bitcoin uzun stabilite gösterdiği zamandan bu yana çok büyük bir düşüş yaşıyor. Bu düşüş, değerinin neredeyse yarısına denk geliyor ve 6.000$’dan 3.122$’a kadar bir seviye oluşturdu.

Bazı tüccarlar Bitcoin’in savunmasız bir durum yaşayabileceğini söylediler. CCN’ye göre, eğer Bitcoin yakın vadede bir momentum göstermezse düşük seviyeye doğru hareketlenebilir.

2018 yılında Bitcoin, yarı yarıya düşüş yaşadıktan sonra olumsuz yönünü belli etti. Ancak bu dönem içinde, ilgi duyan yatırımcıların Bitcoin’e olan inancı gittikçe düşmeye başladı.

Kripto para yatırımcıları, Bitcoin varlığının henüz dibe vurmadığını düşünüyor. New York Borsası’nın başkanı Jeff Sprecher, Bitcoin’in yaşanılan ayı piyasaları ve zorlu zamanlarından kurtulacağını ve hayatta kalıp gelişmeye devam edeceğini söyledi.

Sprecher, aynı zamanda ICE’NİN Bitcoin’i Bakkt ile çevreleyen bir altyapı kurmaya devam edeceğini de ekledi. ICE, Forbes’e göre düzenlenmiş olan kripto para birimi borsasıdır. 2015’den bu yana baktığımızda Bitcoin sık sık yıllık düşüşler kaydetmiştir. Dolayısıyla, eğer varlıklar bu şekilde devam ederse, BTC’nin 2018 yılının düşük seviyesinden üstte kalması muhtemeldir.

Kaynak:Businesstimes

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın