Bitcoin Rekorlara Doymuyorken, Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin’in geçen haftaki etkileyici kazançlarına rağmen, yükselişe yetişmeyen bazı önemli altcoin’ler oldu. Bunlar arasında; Huobi Token, Binance Coin ve Bitcoin Cash yer alıyor. Detaylar haberimizde.

Bitcoin sık sık yıllık yeni zirvelere ulaşılıyor. Yaklaşık 14.000 dolarlık 2019 rekoru bile çok geride kalmış gibi görünüyor. Daha dün, önde gelen kripto para birimi 24 saat içinde yaklaşık 1.500 dolar değer kazandı. Benzer bir şey tam olarak üç yıl önce, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar’dan önce gerçekleştiği için, topluluğun yeni rekor tahminleri gelmeye başladı.

Altcoin’lerin çoğu yükselişe geç kalmış olsa da sonunda onlar da katılmış gibi görünüyor. Ethereum 430 dolar’ın üzerine çıktı, Ripple 0.25 dolar’ın üzerinde işlem görürken, Chainlink ve Litecoin gibi kripto paralar son 24 saatte çift haneli fiyat artışları gösterdi.

Sonuçta, toplam piyasa değeri bir haftadan kısa bir sürede 60 milyar dolar kazandı. Tüm kripto para varlıklarının toplam piyasa değeri 3 Kasım’da 386 milyar dolar’dı. Bu satırları yazarken, Mayıs 2018’den bu yana en yüksek seviye olan 450 milyar dolara yaklaştı.

Yukarıda belirtilen etkileyici fiyat performanslarına rağmen, tüm kripyo paralar aynı durumda değil. Haftalık bazda değerlendirecek olursak, piyasada bu kadar değer kazanmamış birkaç tanınmış isim var ve hatta bazıları kırmızıya bile bürünmüş durumda. CoinGecko verileri, Arweave’nin bu olumsuz eğilime ilk 100 kripto para içinde öncülük ettiğini ortaya koyuyor. Aslında, geçen haftaki %17.5’lik düşüş, AR’nin ilk 100’deki konumunu tehlikeye soktu.

Huobi Token, %14 düşüşle ikinci sırada. Popüler borsanın yerel kripto para birimi, özellikle Huobi ile ilgili tartışmalar nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Kısa süre önce şirketin COO’sunun soruşturma altında olduğu bildirildi. Huobi suçlamaları hemen reddetmesine rağmen, token fiyatının sonuçları hissettiği görülüyor. Geçen haftanın diğer önemli kaybedenleri arasında Crypto.com Coin (- %12.7), Yearn.Finance (- %11.2) ve Nexus Mutual (- %10) yer alıyor.

İlk 10’daki kripto paralar bile geçen hafta bir miktar ivme kaybetti. Bu ayın ilerleyen saatlerinde hard fork geçirebilecek Bitcoin Cash %4.7 kaybetti. Binance Coin de %3.4 oranında biraz düştü ve şu an 30 doların altında işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.