Bitcoin Ödemelerini Etkinleştiren İlk Büyük Tarayıcı!

0

Önde gelen web tarayıcısı Opera, artık doğrudan tarayıcının içinden Bitcoin (BTC) ile ödeme yapmanıza izin veriyor.

Şirket, 21 Ekim’de tarihinde paylaştığı bir basın açıklamasında, Operanın 350 milyon kullanıcısının BTC’yi doğrudan tarayıcıdan gönderebildiğini ve alabileceğini ayrıca e-ticaret web sitelerinde mal ve hizmet satın almak için kripto para birimini kullanabileceğini açıkladı.

Opera bu sayede 2018’in sonlarında Ethereum ve kripto cüzdanını ilk kez birleştiren firma olduktan sonra BTC’deki işlemlere yerel olarak izin veren ilk büyük tarayıcı oldu.

Kripto para biriminin ana akım haline gelmesinin kritik sınırlarından biri erişilebilirliktir. Bu özellikle ilk ve en popüler kripto para olan Bitcoin için geçerlidir. Satın almak ve depolamak, karmaşık süreçler ve yeni yazılım gerektirebilir. Opera söz konusu yenilikle, Android tarayıcısında kullanıcının BTC’de işlem yapmasını sağlamış oldu.

Opera’dan konuyla ilgili yetkili Charles Hamel şunları söyledi:

“Kendi tarayıcımızı Bitcoin de dahil olmak üzere diğer Blockchainlere açmanın, atılacak mantıklı bir adım olduğunu düşündük. Sunduğumuz çözümlerin daha işe yarar olması ve kripto parayı sadece elinden tutmaktan öte daha farklı işler yapmak için kullanan kişilere de bir faydamız olacağını düşünüyoruz.”

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın