Bitcoin İçin Belirleyici Hafta!

Bitcoin Türkiye saati ile 09:30’da 10.550 dolar civarında seyrediyor. Son bir haftalık seyrinde inişli çıkışlı bir grafik izleyen Bitcoin, 10.500 dolar noktasında kendisine destek bulmuş gözüküyor. Bitcoin’in fiyatında bir kırılma gerçekleşecek mi? Bu kırılma hangi tarafa olacak? Bu sorular, şu an için en çok merak edilenler konular arasında. Bu soruların cevaplarına dair ise bütün detaylar haberimizde…

Bitcoin İçin Belirleyici Hafta

Bitcoin 9.500 dolar ile başlayan Eylül serüveninde inişli çıkışlı bir grafik izledi. Bu başlangıçtan sonra yaklaşık %15 değer kazanarak 11.000 dolar civarına yaklaşmıştı. Piyasanın lider kripto parası bunu sadece 6 günlük bir zaman dilimde yaptı. Bu andan sonra ise piyasaya yakışır bir hareketle on dakika içinde 600 dolarlık bir kayıp yaşadı.

Bu satıştan sonra Bitcoin toparlandı ve kendisine 10.500 dolarda destek buldu. İlk hedefinin ise tekrardan 10.700 dolar olduğu aşikar. Daha önce yaptığımız analizde, son beş yılı baz aldığımızda Bitcoin Eylül aylarında sürekli zarar etmişti. Bu sene ise bu duruma nokta koyması muhtemel gözüküyor.

Bitcoin’in bu spekülatif satışı yiyerek fiyatını bu düzeyde tutabilmesi orta vadede pozitif bir olay. Piyasanın lider kripto parası için muhtemel bir koşuda, ayağa takılacak daha az şeyin olduğunu gösterir.

Bitcoin uzun süredir bahsettiğimiz 10.400 olan kritik direnci geçti. Sonra tekrar bu düzeye gerilese de yeniden üzerinde gözüküyor. Bu seviyenin üstünde Bitcoin’in ana hedefi 11.700 dolar olacaktır. Bitcoin için önümüzdeki hafta belirleyici bir hafta olabilir…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.