Bitcoin Hala Bu Yatırımcılara Bağlı! -Glassnode

Önde gelen bir kripto analiz firması, Bitcoin (BTC) yatırımcılarının, uzun vadeli sahiplere teslim olduğu için tehlikede olmadığını belirtti.

Glassnode‘un yaptığı açıklamada, Uzun Vadeli Sahip Harcanan Çıktı Kar Oranı (LTH-SOPR), Bitcoin’i 155 günden daha uzun süre tutan cüzdan adresleri tarafından sağlanan kâr oranını ölçmektedir

“LTH-SOPR birden az olduğunda, bu yatırımcılar kayıplarını fark eder veya maliyetlerinin altında satışlarını yaparak token’larını elden çıkarırlar. LTH-SOPR şu anda 0,67’de işlem görüyor ve bu da kripto paralarını harcayan ortalama LTH’nin %33’lük bir kayıpla kilitlendiğini gösteriyor.”

Bitcoin

Bitcoin, haber hazırlanırken 19.800 dolar civarında işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı son 24 saat içinde %4’ten fazla düşüş kaydetti.

Analitik firmasına göre, uzun vadeli yatırımcıların maliyet temeli, Bitcoin için ödenen ortalama uzun vadeli adresi ölçmede kullanılıyor. 

LTH-SOPR‘nin şu anki değeri 0,67 ve LTH-Maliyet Temeli 22,300 dolarda, bu, spot fiyatların maliyet temellerinin yalnızca ~%6 altında olmasına rağmen, uzun vadeli yatırımcıların (LTH) harcardığı her coin için -%33 kayıp gerçekleştirdikleri anlamına geliyor. Bu, çok daha yüksek bir fiyattan coin alan LTH’lerin şu anda birincil harcama yapanlar olduğunu ve 2017-20 döneminden (veya öncesinde) hala coin tutanların büyük ölçüde sıkı oturduklarını gösteriyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.