Ekim 10, 2022

Bitcoin Grafiği Heyecanlandırdı: Altı Haneli Fiyat Gelebilir!

Bitcoin fiyatının 20.000 dolarlık seviyede yaşadığı büyük konsolidasyon, öncü kripto paranın yaşanan kripto kışında dahi bir stabillik kazanabildiğini gösteriyor. Yatırımcılar ve trader’lar BTC fiyatının seyrine ilişkin ipuçları aramaya devam ederken, trend belirsizliğini sürdürmeye devam ediyor. Buna karşın Bitcoin Rainbow grafiği fiyata ilişkin önemli bir detay paylaştı.

Bitcoin fiyat hareketini belirlemede sıklıkla kullanılan Bitcoin Rainbow tablosu, geçmiş fiyatların, varlığın gelecekteki potansiyeline ilişkin nasıl bir performans gösterebileceğine ilişkin ipuçları sunmaktadır.

Uzun vadede, tarihsel model sürdürülürse, koyu kırmızı renkle temsil edilen ‘Maksimum Balon (Bubble) Bölgesi’ne ulaşacağı 9 Ekim 2024’e kadar Bitcoin’in altı haneli 626,383 dolar değerine ulaşabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyatında Dip Geldi mi?

Aynı zamanda grafik, mevcut kripto kışının dibe vurmuş olabileceğini de ortaya koydu. Özellikle, 19.500 dolarlık mevcut BTC fiyatı, mavi renkle temsil edilen “Temelde Yangın Satışı” bölgesi altında derecelendirilmiş durumda.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere tarihsel olarak, Bitcoin bu seviyeye en son ulaştığı zaman, varlığın yaklaşık 5.000 dolardan işlem gördüğü Mart 2020’deydi. Sonuç olarak, Bitcoin, 2021’in sonunda yaklaşık 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesi ile sonuçlanan bir ralli başlatmıştı.

Bitcoin Rainbow Grafiği

Yükseliş eğiliminin başlangıcında, Bitcoin rainbow grafiği aynı zamanda Bitcoin ‘HODL’ durumunun, varlığın 86.151 dolardan işlem gördüğü yılın sonunda başlayacağını gösteriyor.

Rainbow Grafiği Uyardı

Gökkuşağı grafik bantlarının geçmiş performanslara daha iyi uyması için zaman içinde ayarlandığını belirtmemiz oldukça önemli bir detay. Aynı zamanda, renk bantları sadece logaritmik regresyonu takip eder ve herhangi teknik ve ekonomik karşılığı yoktur. Özellikle, grafiğin yaratıcıları, Bitcoin’in gelecekteki potansiyel performansına bakmanın eğlenceli bir yolu olduğuna dikkat çekmek amacıyla bu tabloyu hazırladı.

Bu arada, Bitcoin son yedi günde bir miktar istikrar kaydetti. Basın zamanında, varlık yaklaşık %2 haftalık kazançla 19.511 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin fiyat haraketleri

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.