Bitcoin Fiyatında Yukarı Yönlü Hareket Yakın Mı?

0
377

Bitcoin son zamanlarda muazzam bir volatilite gördü. Yatırımcıların en çok merak ettiği konusu ise fiyatın önümüzdeki günlerde nasıl şekilleneceği. Bitcoin’in bir sonraki fiyat hedefi ne? Detaylar haberimizde.

Bitcoin, geçtiğimiz birkaç hafta boyunca birçok kez, daha düşük olan hızlı geri cekilmelerle karşılaşmadan önce 10.000 dolar fiyat bölgesine çıkmaya çalıştı. Dün gece, alıcılar tekrar Bitcoin’i daha fazla yukarıya çıkarmaya çalıştı, ancak 9.400 doların biraz altına düşmesine neden olan önemli satış baskısı ile karşılaştılar. Analistler şimdi, Bitcoin’in mevcut zayıflığını sürdürebilecek birkaç teknik ve temel faktörün bulunduğunu, bunun yanında potansiyel olarak önümüzdeki günlerde fiyatının daha da aşağıya düşebileceğini düşünüyorlar.

Yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin 9.620 dolar fiyatıyla işlem görüyor. Bu, bir gecede belirlenen 10.000 doların biraz altındaki günlük en yüksek seviyelerden kayda değer bir düşüş yaşandığını gösteriyor.

Genel olarak, Bitcoin’in son birkaç haftadır belirleyici bir ivme kazanamaması, alıcılar arasındaki bazı temel zayıflıklara işaret ediyor gibi görünüyor. Bazı analistler, biraz ivme kazanması için önce elde tutulan işlem aralığını yaklaşık 9.800 dolar ile 10.100 dolar arasında geri alması gerektiğini belirtiyor. Kripto para analisti Josh Rager ise yatırımcıların beş haneli dönüşü sabırsızlıkla beklediklerini söyledi:

“Bitcoin, Nisan ayının sonlarında, Halving etkinliğinden hemen önce iyi performans gösterdi, bu nedenle uygun bir yana doğru işlem yapmadan çalışmaya devam etmesini bekleyemezsiniz.”

Ayrıca Roger’a göre Bitcoin günlük veya haftalık 10.500 doların üzerinde kapanış yapabilirse çok daha yükseğe çıkabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın